Feng Shui w Przedpokoju – praktyczne porady

wejście do mieszkania

Przedpokój według zasad Feng Shui, robi dobre wrażenie jako pierwsze z pomieszczeń. To właśnie przez przedpokój dociera dobra energia, która wpływa na aurę i nastrój całego domu. To też pierwsze miejsce, przez które przechodzą twoi goście po przekroczeniu progu mieszkania. Przedpokój zgodnie z zasadami feng shui jest korytarzem, który zatrzymuje dobrą energię z drzwi i wprowadza ją do całego mieszkania.

Właśnie z tego powodu jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Jeśli zadbamy o odpowiednią energię w tym miejscu to odniesiemy pozytywny efekt w innych obszarach naszego domu.

Jeśli chcesz urządzić swoje „gniazdko” zgodnie z praktyką Feng Shui warto pomyśleć o tym podczas planowania i projektowania domu – wtedy najłatwiej będzie ci wprowadzić zasady Feng Shui w życie. W jaki sposób zaaranżować przedpokój zgodnie z metodami Feng Shui?

Z każdej strony przedpokoju

Przedpokój w oparciu o Feng Shui powinien być dość duży, jeśli jest zbyt wąski energia Chi będzie przepływać zdecydowanie za szybko.

Nie powinien być umieszczony za blisko łazienki, ponieważ wtedy cała energia mogłaby się zbyt szybko ulotnić. Po wejściu do domu nasz wzrok powinien być skierowany na coś miłego. Na pierwszym planie nie może znajdować się sypialnia – wtedy od razu będziemy czuli się senni.

W centrum naszych oczu nie powinna być zlokalizowana także łazienka, ponieważ możesz mieć kłopoty z pęcherzem oraz inne dolegliwości moczowe.

Twój wzrok nie powinien też padać na kuchnię – wtedy będziesz miał szybką ochotę na coś do jedzenia. Aby skupić swój wzrok na czymś miłym i istotnym, możemy powiesić w przedpokoju ciekawy obraz lub umieścić jakiś ładny, duży kwiat, bądź dekoracyjny mebel.

Dla przykładu, w jednym z mieszkań, domownicy na ścianie, umieścili naklejki w kształcie kaktusa, które przypominają im o podróży poślubnej spędzonej w Meksyku.

Jakie wybrać kolory i lustro do przedpokoju

Przedpokój powinien być urządzony w jasnych, stonowanych kolorach, dobrze sprawdzą się barwy beżowe, żółte, błękitne, czy odcienie szarości.

Lustra są bardzo korzystnym elementem wystroju, szczególnie kiedy przedpokój jest niewielki. Jednak warto pamiętać o tym, że lustra odbijają energię dlatego nie należy umieszczać naprzeciwko drzwi, bo wtedy pozbędziemy się całej energii.

Lustro w przedpokoju Feng Shui nie powinno się też znajdować na wprost łazienki, aby szczęście i dostatek, nie spłynęło razem z wodą. Wymiary naszego lustra powinny być dobrane odpowiednio do naszej sylwetki.

Równowaga i porządek

Nasz przedpokój według zasad Feng Shui musi być odpowiednio uporządkowany, rozrzucone buty i ubrania, wieszak z kurtkami czy ogromna szafa powodują wstrzymanie energii chi.

Wieszak na ubrania i szafa należy umieścić jak najdalej od drzwi. W przedpokoju wszystko powinno mieć swoje miejsce, a dodatkowych przedmiotów powinno być jak najmniej i powinny być poprawnie ułożone.

Zbyt mały przedpokój

Jeżeli mieszkamy w małym pomieszczeniu, najwięcej kłopotów może sprawić nam zbyt wąski korytarz, wtedy energia w nim będzie przepływała zbyt szybko.

Jednak jest wiele sposobów, aby nasz przedpokój nie został pozbawiony do końca pozytywnej energii. Wystarczy zawiesić w nim dzwoneczki, które delikatnie będą wydobywały drobne dźwięki pod wpływem niewielkich ruchów powietrza.

Pamiętajmy też o częstym otwieraniu drzwi, umożliwi nam to swobodny przepływ energii. Większym problemem będzie tutaj okno w wąskim przedpokoju. Przy tym rozwiązaniu powinniśmy zadbać o odpowiedni wybór firanki lub zasłonki w oknie, dobrą funkcję wypełni też duży kwiat w doniczce.

Niezbyt duży przedpokój warto również powiększyć wizualnie.Dobrą inspiracją będą tutaj duże lustra, z solidną ramą, najlepiej kryształowe, które optycznie powiększy pomieszczenie. Należy także zwracać uwagę, żeby nie popełnić innych istotnych błędów, takich jak schody zbyt blisko wejścia lub ściana naprzeciwko drzwi hamująca przepływ energii.

Schody

Według Feng Shui ważnym elementem w przedpokoju mogą okazać się też schody. Nie decydujmy się na schody skierowane ku dołowi, zwłaszcza tych zamieszczonych naprzeciwko drzwi, bowiem cała pozytywna energia będzie nimi „wychodzić”.

Na ich lokalizację mamy wpływ tylko wtedy, gdy jesteśmy na etapie budowy domu. Niestety, ale nie mamy żadnego wpływu na umiejscowienie schodów, gdy mieszkamy w bloku, dlatego jedyne co możemy wtedy zrobić to powiesić lustro od wewnętrznej strony drzwi.

Schody, które utrudniają lub blokują przepływ energii nie zawsze da się powstrzymać, ale możemy starać się zwiększyć pozytywne walory. Należy wtedy na nich lub w ich okolicy rozmieścić przedmioty, które kojarzą się nam dobrze lub wręcz takie, które towarzyszyły nam w przełomowych dobrych wydarzeniach w naszym życiu.

Mogą to być np: zdjęcia rodzinne. Zły wpływ na energię w domu mogą mieć również schody kręcone, które znacznie przyspieszają energię, aby ją spowolnić, należy postawić na stopniach schodów dowolny przedmiot.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *