Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny

papier feng shui

Praktykując Feng Shui, celem jest poprawa przepływu energii (Chi). Czasami układ domu lub wyposażenia i dekoracji kłóci się lub przeszkadza Chi. Istnieje wiele sposobów „wyleczenia” takich sytuacji. Kolory i „elementy”, między innymi, mogą być stosowane jako lekarstwa, jeśli występuje odpowiedni kolor lub element.

Oryginalny obraz jest zawsze lepszy od kopii, ponieważ posiada dynamikę narzędzia, którymi posługuje się artysta. Ruch pędzla artysty daje wyobrażenie o tym, jak chi będzie płynąć wokół dzieła. Dynamika jest jeszcze większa, gdy dzieło sztuki zostało zaprojektowane specjalnie z wykorzystaniem symboliki feng shui.

Dzieło sztuki, które ma być użyte do celów feng shui, powinno być zgodne z:

  • Łączy się z Twoim indywidualnym wyobrażeniem piękna.
  • Symbolizuje swoje osobiste wyobrażenia o pozytywnym nastawieniu.

Kiedy symbolika i kolory feng shui są włączone do obrazu lub rzeźby, przekształca się to w nagromadzenie pozytywnej intencji feng shui. Sztuka używana jako lekarstwo jest najskuteczniejsza wtedy, gdy jest kochana. Jeśli żyjesz z sztuką, która ci się nie podoba, będzie to miało odwrotny efekt.

Użyj obfitej mocy feng shui przy prawidłowym ustawieniu dzieła sztuki – znajdź swój osobisty numer kua i stanie się on pozytywnym akumulatorem chi. Aby jeszcze bardziej podkreślić aspekt feng shui w obrazie, można dołączyć pisemne intencje pod spodem obrazu.

Sztuka feng shui programuje nasze podświadome umysły, aby zamanifestować rzeczy w naszym życiu. Sztuka działa najlepiej, gdy odzwierciedla nasze cele, ponieważ na nas na co dzień wpływają nasze wybory artystyczne. Przesłania, które otrzymujemy z naszego otoczenia, wpływają na nasze relacje, karierę, procesy twórcze, zdrowie, bogactwo i dobrobyt.

Między żywiołem istnieje cykl twórczy i cykl destrukcyjny. Cykl twórczy działa w ten sposób: Drewno zasila Ogień, Ogień tworzy Ziemię, Ziemia produkuje Metal, Metal zatrzymuje Wodę i Woda zasila Drewno.

W praktyce Feng Shui wykorzystujesz cykl twórczy, aby wspierać element obszaru w którym pracujesz. Jeśli pracujesz w obszarze słowa i reputacja, elementem jest Ogień, kolor czerwony, a kształt jest spiczasty lub trójkątny. Drewno zasila ogień wysokimi roślinami, drewnianymi meblami, prostokątnymi lub kolumnowymi świecami i kolorem zielonym. Wszystko to służy podtrzymaniu i wzmocnieniu ognia.

Tak działa niszczycielski cykl: Drewno przebija Ziemię, Ziemia tamuje Wodę, Woda gasi Ogień, Ogień topi metal i metal wycina Drewno. Niszczący cykl jest używany do negowania sprzecznego elementu w obszarze bagui.

Załóżmy, że stworzyłeś mapę swojego domu, a pokój rodzinny znajduje się w strefie Szczęśliwa Rodzina. Elementem w Rodzinie Szczęśliwej jest drewno, kolor zielony, kształt kolumnowy lub prostokątny.

Przykładowo w środku pokoju rodzinnego znajduje się duża biała sofa i krzesło. Biały jest kolorem metalu. Aby wyleczyć ten problem, dodaj kilka świec i kolor czerwony – ogień. Ogień topi metal.

Jest to celowa, intuicyjna praktyka, więc najmniejsza ilość dodanego koloru lub elementu z intencją robi to, co najlepsze. Można nawet użyć kolorowego papieru, by wyciąć kształty elementów i przykleić je do ściany za meblami. Nie musisz kupować nowych mebli ani malować ścian, aby czerpać korzyści z uprawiania Feng Shui – wszystko zależy od intencji.

4.1/5 - (22 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *