Jaki jest najlepszy kolor do malowania domu

dom biały

Czy wiesz, że kolory odgrywają dużą rolę w naszym samopoczuciu i psychice? Posiadanie odpowiednich kolorów wokół ciebie – czy to w domu, biurze, patio, sypialni – może mieć ogromne znaczenie. Feng shui przenosi użycie koloru na wyższy poziom, gdzie każdy kolor przynosi pożądaną energię feng shui w celu stworzenia harmonii i równowagi.

Zależy to od kierunku kompasu z tyłu domu. Istnieje osiem typów domów feng shui. Typ domu zależy od kierunku “siedzącego” kompasu. Kierunek siedzenia jest kierunkiem na tyłach domu.

Kolor zewnętrzny domu powinien być zgodny z typem domu. Gdyby dom był skierowany na północ, kierunek siedzenia byłby południowy. Kierunki kompasu kojarzą się z jednym z pięciu elementów feng shui: wodą, drewnem, ogniem, ziemią i metalem.

Pomocne jest również użycie koloru, który wytwarza element kierunku siedzenia. Na przykład, jeśli dom znajduje się na południu, ogień jest elementem kojarzonym z południem, a kolor czerwony jest kolorem elementu ognia. Co podpalasz, gdy chcesz więcej ognia? Dodaje się drewno. Drewno wytwarza ogień, a zielony jest kolorem drewna.

Najlepsze kolory wspomagające na zewnątrz południowego domu siedzącego są czerwone lub zielone. Nie oznacza to, że musisz używać intensywnego czerwonego. Istnieje wiele odcieni tego koloru do wyboru.

Typy i kolory domów

Siedzenie na północy od strony południowej do północy wymaga stosowania czerwieni lub zieleni (ogień lub drewno).

Siedzenie na południowym wschodzie/zwróconym w kierunku północno-zachodnim – należy stosować zielenie lub błękity (drewno lub woda).

Siedzenie na wschodzie/na zachodzie zwrócone w stronę zachodnią wykorzystuje zielenie i błękity (drewno lub woda).

Siedzenie na północnym wschodzie zwróconym przodem do kierunku południowo-zachodniego – należy stosować odcienie ziemi lub czerwienie (ziemia lub ogień).

Siedzenie na północy zwróconym w stronę południową – należy stosować błękit, biel lub szarości (woda lub metal).

Siedzenie na północnym zachodzie/zwróconym przodem do kierunku południowo-wschodniego – stosuj białe, szare lub ziemiste tony (metal lub ziemia).

Siedzenie na zachodzie/zwrócony przodem do kierunku wschodniego – stosuj białe, szare lub ziemne tony (metal lub ziemia).

Siedzenie na południowym zachodzie zwróconym przodem do kierunku północno-wschodniego – należy stosować odcienie ziemi lub czerwienienie (ziemia lub ogień).

Spójrzmy prawdzie w oczy, może być trudno znaleźć czas pomiędzy napiętymi harmonogramami pracy, czasem spędzonym z rodziną i wakacjami z feng shui. Więc jeśli przebudowa nie jest w planach w Twojej najbliższej przyszłości, spróbuj zaakcentować swój dom lub miejsce pracy kolorowym, świeżym bukietem – jest to mała poprawa, która może współgrać na wiele sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *