Łatwe sposoby na przebudowę zarośniętego ogrodu

zen

Pojawia się punkt, w którym ogródek zaczyna wyglądać na nieco zarośnięty. Jest to bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące, kiedy rośliny zaczynają rosnąć się po raz pierwszy, ale zbyt wcześnie chwasty przejmują kontrolę lub po prostu zamienia się to wszystko w chaos. Zanim zaczniesz wyrwać wszystkie rośliny to rozważ następujące sposoby aby twój ogród wyglądał lepiej natychmiast, przy minimalnym wysiłku.

Pomysły te nie spowodują, że konserwacja ogrodu zniknie, ale pomogą utrzymać dobry wygląd ogrodu, nadając mu urok.

Czysta krawędź

Ostre rozgraniczenie między ogrodem a trawnikiem nie tylko określa, gdzie zaczyna się ogród, ale przyciąga wzrok. Kontur ciemnej gleby i zielonych liści jest jedną z najlepszych kombinacji kolorów, które można wymyślić.

Czas jest zabawny. Wydaje się, że z jednej strony nie mamy go wystarczająco dużo, ale z drugiej strony może to być złe. Czas może rozwinąć najpiękniejsze ogrody lub zniszczyć to, co kiedyś było starannie zaplanowanym krajobrazem.

Porośnięte rośliny, przenikanie chwastów i rozmyte krawędzie ogrodu tworzą chaos, który błaga o ukojenie.

Decydując o tym, co zależy od „kości” ogrodu i jak ambitny jesteś jako ogrodnik. Odzyskanie zarośniętego ogrodu wymaga ciężkiej pracy i może potrwać wiele sezonów. Niektóre wskazówki, które powinieneś poznać to: identyfikacja roślin, dzielenie, przycinanie i kontrolowanie chwastów.

Pierwszym krokiem jest identyfikacja wszelkich złych roślin, które nie spełniły oczekiwań. Usuń je, odkopując wszystkie korzenie. W przypadku dużych roślin lub martwych drzew, może zajść potrzeba skorzystania z pomocy specjalisty.

Po usunięciu roślin, których nie chcesz, nadszedł czas na ocenę reszty ogrodu. Po opłukaniu wszystkich roślin i łatwiejszym oznakowaniu roślin wiosną najłatwiej jest patrzeć na zarośnięte pejzaże. Jeśli obszar ten składa się z wielu komponentów, najlepiej jest rozpocząć pracę w jednym miejscu. Zapobiegnie to poczuciu przeciążenia.

4.4/5 - (19 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *