Lustro wg Feng Shui: Gdzie je Umieścić

lustro

Lustro według zasady Feng Shui przede wszystkim ma dobrze spełniać swoją funkcję. Jeśli jest powieszone w miejscu, w którym wygląda niezbyt dobrze i niepraktycznie, nie będzie spełniało podstawowej roli kumulowania dobrej energii.

Nie jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić, kiedy lustra zaczęły pełnić tak ważną rolę w filozofii Feng Shui. Głównym celem wieszania luster w pomieszczeniach jest fakt, by odbijały najlepsze i najpiękniejsze przedmioty i widoki.

W sztuce Feng Shui uważa się, że spotęgowanie obrazu poszczególnych przedmiotów pomnaża ich ilość. Pozytywny i istotny wpływ na nasze otoczenie mają więc odbicia malowanego krajobrazu za oknem, płonących świec, palących się lamp czy barwnych kwiatów w wazonach.

W Chinach pożywienie oznacza symbol dobrobytu – dlatego poprzez obraz z lustra równie symbolicznie podwaja się jego obraz. Dla przykładu, by przyciągnąć pieniądze, głównie w sklepach zawiesza się lustra w taki sposób, by odbijały kasę sklepową.

Aby lustra dobrze spełniały swoja rolę – zarówno dekoracyjną, jak i energetyczną, powinny być zawsze czyste i zadbane, jasne, bez rys i pęknięć. W innym wypadku, będą nie tylko nieestetycznie wyglądać, ale i wywoływać złą energię. Ważna jest także wielkość lustra.

Lustro, przed którym codziennie się przeglądamy, powinno być na tyle duże, by można było w nim zobaczyć odbicie całej twarzy lub całej postaci z dodatkowym zapasem przestrzeni dookoła nas. Powinno znaleźć się na takiej wysokości, by nie trzeba było stawać na palcach lub się garbić, żeby bez problemu przyjrzeć się sobie.

Lustro zbyt małe lub umieszczone na złej wysokości może powodować dyskomfort psychiczny i zaburzenie naszej harmonii. Dlatego należy unikać luster składających się z wielu małych lusterek, powierzchni lustrzanych zachodzących na siebie, luster zestawianych za ciasno, gdzie na złączeniu powstają zniekształcone odbicia.

Lustra oddziałują na skupisko energii precyzowanej w sztuce feng shui jako chi. Chi ulega odbiciu, dlatego poprawnie regulując ustawienie lustra i kierując je na „nieożywione” okolice pomieszczenia, możemy te kąty uaktywnić.

Jeżeli lustro wisi w pomieszczeniu lub jest skierowane na odpowiednie miejsce, zawsze kieruje lub wzmacnia strumień energii chi. Często jednak przeceniamy symbolizowanie luster, nazywając je „aspiryną feng shui”, co w dosłownym słowa znaczeniu jest lekarstwem na wszystkie problemy.

Umieszczamy ich zdecydowanie za dużo, zwłaszcza w naszych domach i mieszkaniach. Prowadzi to do zbyt nadmiernego energetyzowania pomieszczeń i zwiększa wielokrotność odbicia zarówno korzystnych, jak i niekorzystnych elementów. Wprowadza to totalny chaos w przepływie energii we wnętrzu, a u domowników wywołuje uczucie rozdrażnienia i rozbicia.

Lustra, które otaczają nas w naszych domach, jaki mają wpływ na nasze samopoczucie?

Salon, to miejsce najbardziej korzystne dla umieszczenia luster. Nadają pomieszczeniu dodatkowej świeżości i przestrzeni. Lustra świetnie spełniają rolę doświetlenia poszczególnych elementów i optycznie powiększają małe i ciasne pomieszczenia. Ważne jest, aby odbicie lustra nie było skierowane na drzwi wejściowe.

Sypialnia, tutaj lustro nie może odbijać śpiących w łóżku osób. Częstym błędem popełnianym w tych pomieszczeniach, to umieszczanie luster na drzwiach szafy, która znajduje się bezpośrednio przy lub naprzeciwko łóżka.

U osób wrażliwych może doprowadzić to do bezsenności, prowadzić do koszmarów nocnych, nadciśnienia, rozdrażnienia, przez co domownik staje się wybuchowy, ma częste bóle głowy i zaburzenia w oddychaniu.

Dodatkowo według Feng Shui ustawienie luster, w taki sposób, sprawia, że w sypialni małżeńskiej symbolicznie pomnażamy liczbę osób w łóżku, co w znacznym stopniu zachęca nas do zdrady.

Jadalnia i kuchnia, w tych pomieszczeniach, lustra powinny być zawieszone nad stołem albo nad blatem kuchennym. Dzięki temu odbijające się codziennie spożywane pokarmy, będą potęgowały nasze bogactwo.

W przedpokoju lustra mogą pełnić funkcję odpychania negatywnej energii płynącej z zewnątrz, dodatkowo jeżeli będą zawieszone w przedpokoju naprzeciwko drzwi, również będą odbijały różne napływające do domu energie, a w ostateczności mogą więc też działać niekorzystnie na nasze zdrowie i szczęście naszych domowników.

Biuro i gabinet, w miejscach, gdzie wykonujemy obowiązki zawodowe, lustra mogą umocnić naszą pozycję i pomnożyć zyski, ale też przysporzyć wielu problemów. Wszystko zależy od branży, w której pracujemy, rozkładu różnych elementów pomieszczenia i odpowiedniego miejsca umieszczenia lustra.

Bardzo korzystną rolę lustra mogą spełniać również poza domem. Przykładowo bardzo dobrą funkcję lustra mogą zdziałać w sklepie, odbijając przy tym wyeksponowany na półkach towar.

Pożądane będą też duże i kryształowe lustra w np: w restauracji, holu hotelowym czy recepcji, bowiem pomnożą liczbę pojawiających się w tym miejscu osób.

Jeśli jednak na naszym biurku znajduje się stos różnych niepotrzebnych dokumentów, lustro symbolicznie powiększając ich liczbę, sprawi, że zostaniemy przytłoczeni dodatkowym nadmiarem pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *