Feng Shui – Jaki Obraz w Salonie

salon

Obrazy według filozofii Feng Shui to nie tylko piękne wnętrze. Każdy ilustracja jest pewnego rodzaju fantazją stworzoną przez autora. Nie ważne, czy został stworzony on za pomocą oleju na płótnie, czy za pomocą programu komputerowego i wydrukowany w postaci zdjęcia.

W każdym przypadku tego typu obraz pozytywnie wpływa na wewnętrzną energię artysty, część jego duszy i postrzeganie świata. Krążenie takiej energii w kontakcie z niewidzialną emanacją, która otacza wszystko co żyje, w dużej mierze determinuje nasze życie. Jeżeli chcemy, aby przyciągnąć szczęście, miłość lub pieniądze, wystarczy powiesić kilka zdjęć w domu.

Dwa żywioły „wiatr i woda” potrafią sprawić, że nasze życie będzie pasmem samych sukcesów, harmonii i duchowego dobrobytu. Zgodnie z liczącą sobie ponad dwa tysiące lat, chińską filozofią Feng Shui, możemy tak zaaranżować nasze wnętrza, by otaczały nas wyłącznie dobrą i sprzyjającą aurą, która odbije się pozytywnie na nasze życie prywatne i zawodowe. Koncepcją Feng Shui jest również wypełnienie domów energią chi, która dobrze rozmieszczona będzie miała istotny wpływ na naszych domowników.

Magia Feng

Feng, w ogólnym rozumowaniu to wiatr. Powinien mieć swobodny przepływ w domu, nie może być hamowany przez najmniejsze przedmioty. Nie oznacza to, że mamy całkowicie pozbyć się okien, trzeba za to zadbać o przestronne, pozbawione zbędnych rzeczy przestrzenie.

Największą rolę należy przywiązać do detali, można je umiejętnie rozmieścić w określonych miejscach naszego domu. Idealne obrazy feng shui są tym, czego najbardziej brakuje w całej aranżacji. Malarstwo powinno być delikatne a zarazem wymowne.

Obrazy powinny nawiązywać do określonego tematu, ale nie wyrażać krzykliwości obecnego świata. Dobrze, jeżeli panuje w nich harmonia i ład, a także odwołanie do natury. Perfekcyjnym wyborem będą obrazy, które przedstawiają piękno przyrody w najczystszej postaci, dlatego przy ich wyborze kierujmy się charakterystycznymi cechami o czystych, przejrzystych kolorach, z których „bije” blask.

Czar Shui

Shui natomiast to woda, która koi i wprowadza w nasze życie porządek, dając ukojenie. Według przysłowia- woda zmyje wszystko to, co złe, a więc otaczajmy się nią pod wieloma postaciami. Obraz feng shui, przedstawiający wodę jako żywioł, będzie doskonały w łazience, a także w pokoju dziecięcym.

W przypadku obrazu do sypialni wodę zestawiamy w połączeniu z kwiatami, które kojarzą się z łagodnością, dzięki temu będzie ona mogła „przepływać” i przelewać się, a jej blask będzie krystaliczny i ciepły. Charakterystyczny dla sypialni będzie obraz, który symbolizuje spokojne usposobienie, budzić miłe skojarzenia i nakłania do wyciszenia. Odpowiednie okażą się obrazy kwiatów i roślin.

Jakich obrazów należy unikać?

W żadnym z pomieszczeń nie należy zawieszać obrazów o tematyce wojennej, oraz kojarzących się niebezpiecznymi przedmiotami. Jeżeli tego typu wzór obrazu znajdzie się w naszej sypialni nad łóżkiem, nie będziemy mogli się prawidłowo wyspać. Takich prowokujących obrazów unikajmy także w kuchni.

Może to doprowadzić do napiętej atmosfery przy stole, a dodatkowo smak i jakość przyrządzonych potraw też może źle wpływać na energię w naszej kuchni. Jedynym miejscem, gdzie mogą się znaleźć tego typu obrazy, to pomieszczenia dla sportowców, biznesmenów, prawników i bankierów, którzy często posiadają „bojowe” nastawienie, dodatkowo ich koncepcja oraz przypływ dużej i agresywnej energii, pozwala „wygrać” z punktu widzenia klienta pewną kwotę pieniędzy.

Nigdy nie wieszaj w domu obrazów lub zdjęć przedstawiających zmarłych krewnych. Powracając pamięcią do czasów naszych przodków, możemy sobie przypomnieć, jak smutne były stulecia, gdzie kilka pokoleń spadkobierców postanowiło powiesić tego typu portrety nad swoim łóżkiem, bądź w salonie. Według filozofii Feng Shui, może to prowadzić do wielu nieszczęść w naszej rodzinie, a w najgorszym przypadku może doprowadzić nawet do śmierci..

Dodatkowo cenną wskazówką, jest aby nie zawieszać zdjęć przedstawiających worek pieniędzy w sypialni nad łóżkiem lub w kuchni. Może to doprowadzić do bankructwa, a w szczególności na zawsze pogorszyć naszą sferę materialną. Jeśli wierzysz w „łut” szczęścia i marzysz o większej ilości pieniędzy, warto je przyciągnąć, w postaci zdjęć z ich wizerunkiem np: na przedpokoju, w salonie, a najlepiej w miejscu pracy.

We właściwym miejscu umieść wszystkie strony strony świata i żywioły. Aby to zrobić, należy kupić kompas. Według Feng Shui Chińczycy określają związek światów i elementów w postaci zasady pięciu przemian:

– zachód – metal / powietrze.
– północ – woda;
– południe – ogień;
– wschód – drzewo / ziemia

Nie umieszczaj zdjęć z podobizną dzieci. Znajdź jedno miejsce w domu, które będzie poświęcone wyłącznie Tobie i Twojemu partnerowi. Jeśli jesteś samotny, upewnij się, że masz w sypialni zdjęcia, które dzięki swojej energii, będą w stanie przyciągnąć motyw kobiety np: poszukującej mężczyzny.

4.7/5 - (7 votes)

2 komentarze do “Feng Shui – Jaki Obraz w Salonie

 • 28 października 2020 o 11:36
  Permalink

  Ciekawy artykuł, ale ja natomiast gustuje w pięknych, kwiecistych motywach obrazów. Są to ponadczasowe motywy, które nigdy nie wyjdą z mody!

  Odpowiedz
 • 11 maja 2021 o 13:40
  Permalink

  Gdzie powiesić pejzaż miasta z przystanią łódek na pierwszym planie, w ciemnych, zielonych barwach?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *