Feng Shui w salonie – praktyczne porady

salon

Technika feng shui opiera się na założeniu, że wszystkie elementy naturalnego środowiska mają wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Zgodnie z tą koncepcją, każdy fragment naszego wnętrza ma duży wpływ na jakość naszego życia. Salon to pomieszczenie w którym spędzamy najwięcej czasu podczas codziennych czynności, ale również to miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich.

Dlatego bardzo ważne jest to, w jaki sposób zostanie urządzony. Jeśli zastanawiasz się dlaczego codziennie po powrocie do domu boli Cię głowa, powodem tego może być źle przepływająca w pomieszczeniu energia. W jaki sposób zaaranżować wnętrze, żeby przepływała sprawnie i bez zakłóceń?

Jedno wejście do salonu

Jeżeli zastanawiacie się, w którym z pomieszczeń w mieszkaniu urządzić na salon, dobrze się zastanówcie nad wyborem miejsca. Salon nie powinien być pomieszczeniem przechodnim, a jeśli już musi nim być to drzwi do następnych pomieszczeń nie powinny być naprzeciwko siebie. Energia będzie wchodzić do pokoju i natychmiast z niego uciekać.

Przestronnie i jasno

Energia chi powinna przemieszczać się nie tylko po mieszkaniu, ale pojawiać się też z zewnątrz. Feng Shui podkreśla jak ważny w mieszkaniu jest dostęp do naturalnego światła i powietrza. W zgodzie z tym poglądem, salon będzie miał okna z przynajmniej dwóch stron.

Niestety nie każdy jest szczęściarzem i mieszka w pięknym domu z dala od miasta. Większość z nas mieszka w blokach i ma dużo szczęścia, jeśli deweloper wbudował w ścianę jedno duże okno, w takiej sytuacji należy zadbać o to, by z okna do mieszkania wpadało jak najwięcej światła (zasłony bez firan).

Jeśli przez okno nie dostaje się do pomieszczenia dużo światła, spróbuj optycznie rozjaśnić mieszkanie wieloma dodatkami, żeby pokój wydawał się jasny, czysty i nasłoneczniony.

Pomocna wskazówka: umieść lustra w pokoju w taki sposób, aby odbijały światło tam, gdzie naturalnie nie pada.

Zadbaj o odpowiednią drogę komunikacyjną dla siebie i energii

Przede wszystkim swobodna komunikacja w pokoju jest kluczowa nie tylko do przemieszczania się z kąta w kąt, ale również do przepływu energii chi.

Jeśli fotel skierowany jest w stronę przedpokoju i potykasz się o niego wchodząc do salonu – to musisz wiedzieć, że coś jest nie tak. Wiele osób właśnie w taki sposób urządza swój salon.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem, będzie opcja przesunięcia fotela w mniej inwazyjne miejsce, dzięki temu salon stanie się dla nas przyjazny, przyjemny i czysty.

Jeśli od wejścia do salonu możesz swobodnie dostać się do balkonu, bez przeprawy przez tor przeszkód, wiedz, że jesteś w domu. Swobodny korytarz komunikacyjny jest niezastąpionym aspektem według zasad feng shui.

Dobra rada: Nie skupiajmy się na tym żeby ustawiać wszystkie meble pod ścianą i zostawić dużą lukę na środku pokoju. Ważne jest, aby nie zagracić pomieszczenia różnymi meblami, umiar oraz panujący ład i porządek, będzie kluczem do sukcesu.

Sofa i kanapa najlepiej sprawdzi się pod ścianą

Według sztuki feng shui, odpoczywając po ciężkim dniu pracy, powinniśmy czuć się w pełni bezpiecznie, swobodnie i komfortowo.

Dobrym rozwiązaniem będzie sofa umieszczona właśnie pod ścianą, dzięki temu domownicy odpoczywając, nie będą czuli, że ktoś zakrada się od tyłu, co więcej znajdując się na sofie powinniśmy widzieć drzwi lub wejście do salonu. Odczujemy wtedy psychiczny komfort pełnej kontroli nad sytuacją, a dodatkowo będziemy czuć się na maksymalnie zrelaksowanych.

Jeżeli już podążamy tymi wskazówkami, ważne jest, żeby sofa nie została umieszczona pod oknem ani pod drzwiami balkonowymi. Według analogii feng shui sofa powinna się znaleźć na oddzielnej ścianie, przeznaczonej tylko na ten mebel. Wtedy nasza podświadomość zyska odpowiedni komfort, dzięki temu nikt nas nie zaskoczy i nie przestraszy.

Ważna rada: To samo dotyczy naszego ulubionego fotela – jeśli lubicie w nim spędzać większość czasu, upewnijcie się, że nie jest ustawiony tyłem do wejścia do pokoju.

Ciekawa panorama – odbij ją w lustrze

Lustro powieszone w salonie odbije i wzmocni energię tego samego odbitego przedmiotu. Jeśli widok za oknem skierowany jest na ruchliwą drogę, nie wieszaj naprzeciwko lustra.

W domu zagości więcej tej chaotycznej energii ulicy. Jeśli za oknem natomiast rośnie piękny las, jest widok na łąkę, jezioro czy zadbany ogród – odbij ten krajobraz lustrem, zaproś go do wnętrza salonu. Życie w zgodzie z harmonią natury jest czymś bardzo potrzebnym naszemu dobremu samopoczuciu, dlatego zaproś ją do swojego mieszkania.

Pozbądź się niepotrzebnego chaosu

Kolejna zasada feng shui, jak i koncepcja w tradycyjnej psychologii potwierdzają, że lepiej odpoczywamy w miejscach czystych, zadbanych i uporządkowanych Wiele niepotrzebnych drobnych elementów, na których zbiera się kurz, zaburzają wizualnie spokój przestrzeni, a dodatkowo w pokoju ciężko się oddycha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *