Feng Shui: Obraz do sypialni – jak wybrać?

sypialnia

Wszyscy dążymy do tego, aby w naszym domu panowała rodzinna atmosfera. Przykładamy wiele uwagi do tego, aby stworzyć we wnętrzach dobrą energię, która pomoże nam osiągać sukcesy w naszym codziennym życiu. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie możliwości jakie daje nam Feng Shui.

Zgodnie z jej zasadami ustawiamy meble w poszczególnych pomieszczeniach, ale również zwracamy na nie w trakcie wyboru takich elementów jak obrazy. Tu właśnie chcielibyśmy podpowiedzieć wam czego unikać, a co wybierać w trakcie ozdabiania naszych ścian obrazami.

Rodzaj wybranych przez nas obrazów zależeć będzie od tego w jakim pomieszczeniu mają one zostać umieszczone. W przypadku sypialni dziecięcej, powinniśmy skupić się nad tym, aby wpłynąć poprzez panującą w pomieszczeniu energią na rozwój i spokój dziecka.

W tym celu warto wybierać obrazy przedstawiające elementy naukowe takie jak globusy lub książki – będzie miało to wpływ na możliwości naukowe malucha. Obowiązkowym elementem jest zdjęcie rodziców, co będzie zwiększało szacunek do nich. Możemy wykorzystywać także obrazy prezentujące wesołe i silne zwierzęta takie jak koniec.

W przeciwieństwie do naszych tradycyjnych poglądów Feng Shui zachęca do unikania umieszczania obrazów religijnych w pokojach dziecięcych. Warto zwrócić również uwagę na motyw chmur, który często pojawia się w tego typu pomieszczeniach, należy sprawdzić czy chmury narysowane na suficie nie przykrywają głowy dziecka na przykład, gdy leży on w łóżku.

Jeśli chodzi o sypialnie rodziców i osób dorosłych warto zdecydować się na powieszenie obrazów prezentujących pary, będzie miało to wpływ na zwiększenie uczucia wspólnoty u żyjącej tam pary. Umieszczaj zdjęcia, które reprezentują okazywanie uczuć, unikaj jednak portrety pojedynczych przedmiotów, które mogą wywoływać w nas myśli negatywne – kierujące nas w stronę samotności.

Osoby, które są samotne, a dążą w swoim życiu do miłości powinny na obrazach umieszczać oczekiwania, do których chcą się kierować na przykład prezentację mężczyzn – taki własnie obraz powinien pojawić się u samotnych kobiet, które chcą znaleźć sobie mężczyznę na dalszą drogę życia. Osoby, które chcą stworzyć nowe możliwości w swoim życiu powinny na przeciwko swojego łóżka zamieścić obraz przedstawiającą dużą, otwartą przestrzeń, dzięki której nasze życie stanie się również bardziej otwarte.

Czytając te rady widzimy jak duże znaczenie według Feng Shui na naszą psychikę mają obrazy, z którymi stykamy się na co dzień. To właśnie one będą wpływały na nasze dążenia, ale również na nasz rozwój, dlatego tak ważne jest dokładne przeanalizowanie tego jakie zdjęcia i wizerunki powinny znaleźć się w naszych sypialniach. Być może właśnie tak niewielka zmiana pozwoli nam znacznie poprawić jakość naszego życia.

3.5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *