Feng Shui w salonie: dobre porady

salon

Bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu, jest salon. To zwykle największe pomieszczenie w domu, gdyż to w tym miejscu cała rodzina się spotyka i dla każdego musi się w nim znaleźć miejsce.

Salon to także miejsce, gdzie przyjmuje się gości, dlatego powinien on mieć także charakter reprezentacyjny.

Niezwykle duże znaczenie ma wystrój tego pomieszczenia, to jakich użyje się kolorów, materiałów, struktur, to wszystko wpływa na nastrój jaki panuje w salonie i przenosi się to także na odczucia osób w nim przebywających.

Warto też zwrócić uwagę na meble w salonie, powinno się je ustawiać zgodnie z zasadami Feng Shui, dzięki temu pobyt w salonie dla każdego będzie przyjemny i komfortowy.

Jakie są podstawy Feng Shui?

Najważniejsza w życiu jest dobra energia i życie w harmonii. Każdy chce żyć szczęśliwie, mieć powodzenie w życiu, przyjemnie spędzać czas w swoim domu, jeśli zatem urządzimy nasze domy w oparciu o starożytną chińską teorię Feng Shui na pewno uda nam się stworzyć harmonijne wnętrza, pełne spokoju i dobrej energii. Wystarczy zastosować się do kilku cennych porad.

Urządzanie salonu według tych wskazówek, trudne nie będzie, gdyż salon już sam w sobie jest miejscem służącym do wypoczynku. Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie w tym pomieszczeniu dużej przestrzeni na samym środku. Czym większa przestrzeń, tym jest więcej miejsca na swobodny przepływ dobrej energii. Jeśli zaś chodzi o meble wypoczynkowe typu kanapa czy fotele, to muszą one stać pod ścianą. Dzięki temu tworzy się dobra energia bezpieczeństwa i spokoju.

Ważną zasadą, którą rządzi się Feng Shui, jest także zapewnienie sobie w pomieszczeniu dostępu do naturalnego światła. Im więcej tego naturalnego światła będzie wpadać do salonu, tym lepsza energia będzie w nim panować. Warto więc postawić na duże okna, niczym nie osłonięte, przez które będzie wpadać światło dnia. Do tego warto też wietrzyć to pomieszczenie każdego dnia, by usunąć złą energię i zrobić miejsce dobrej energii.

Salon urządzony według zasad Feng Shui, będzie miejscem idealnym do wypoczynku i relaksu.

4.4/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *