Feng Shui w domu: Jak łączyć ze sobą kolory

mała sypialnia

Każdy z nas chce osiągnąć w swoim życiu sukces. Dążymy do tego, aby znaleźć dobrą pracę, posiadać szczęśliwą rodzinę i móc żyć na wysokim poziomie bez problemów finansowych.

Szukamy różnych sposobów, które mogą zbliżyć nas do tego celu. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie zasad Feng Shui, które mają wpłynąć pozytywnie na ich życie i dać im nową energię.

Nie tylko decydują się na urządzanie mieszkań zgodnie z tymi zasadami, ale również kierują się nimi w trakcie wykańczania wnętrz w trakcie wybierania dominujących kolorów.

Wybór i łącznie barw w Feng Shui posiada naprawdę duże znaczenie. Kolory zostały podzielone na pięć grup zgodnie z istniejącymi żywiołami. Jest to woda, metal, ziemia, ogień i drzewo. Każdy z tych żywiołów wiąże się z określoną energią oraz kolorami, które zostały do niej dopisane.

Woda to barwa czarna i granatowa, a oznacza ona wiedzę oraz porozumienie. Metal – biały, niebieski i szary oznaczają energię pieniądza – zatem będą zbliżały nas do bogactwa. Ziemia czyli brązowy kolor podpisane są do energii stabilizacji i mądrości.

Ogień to kolor czerwony – nadaje energii sławy i ekspresji w domu. Ostatni żywioł czyli drzewo to kolor zielony i odpowiada on za powolny wzrost. Każdy kolor ma zatem swoje znaczenie, dlatego musimy je w odpowiedni sposób wykorzystać w naszym domu.

Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ każdy kolor oraz każda przestrzeń powinna być zgodna ze stronami świata. Bowiem każda część powierzchni naszego domu w zależności od jej położenia sprzyja innym czynnościom, dlatego powinniśmy podzielić nasz dom na odpowiednie części i tam stworzyć miejsce do pracy, odpoczynku lub spotkań z przyjaciółmi.

W każdej z tych stref powinny dominować określone kolory, które będą sprzyjały odniesieniu sukcesu w danym elemencie. Czyli w miejscach, w których będziemy pracować powinniśmy wybierać kolory związane z metalem, ponieważ to one odpowiedzialne są za bogactwo i napływ pieniędzy do naszego życia.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *