Czerwone drzwi wejściowe, a Feng Shui

czerwone drzwi

Kiedyś pomalowałam drzwi na czerwono – bardzo pomyślny kolor, ponieważ kojarzony jest z bogactwem, władzą i szczęściem. A drzwi wejściowe (lub co ważniejsze, drzwi wejściowe najczęściej używane przez rodzinę, nawet jeśli nie znajdują się na froncie domu) są szczególnie ważne w Feng-Shui. To „Usta Chi”, czyli energia. Oczywiście chcesz, aby energia wchodząca do Twojego domu była energią dobrą, a nie złą.

Absolutnie uwielbiałem moje czerwone drzwi. To był wspaniały głęboki odcień czerwieni, który doskonale pasował do koloru okien w moim domu. Z czasem zacząłem się zastanawiać. Mój partner miał problemy w łóżku, a ja byłem nieszczęśliwa i pracowałam na 2 etaty. Skoro czerwone drzwi na pewno dla nas nie działały, to może coś w tym było.

Wielu praktyków Feng-Shui maluje swoje drzwi na czerwony z powodu jego silnego związku z bogactwem. Jest to jednak nie do końca dobra droga. Trzeba się dowiedzieć w którym kierunku mamy skierowane drzwi. U mnie była to Północ, która w Feng-Shui kojarzona jest z elementem wody. Kolory wody to niebieski i czarny.

Nikt w moim sąsiedztwie nie miał czarnych drzwi. Wydawało się to nieco radykalne posunięcie. Wiedziałem, że to, co sprawdza się w przypadku zdjęć do magazynów wnętrzarskich, nie zawsze przekłada się dobrze na rzeczywistość.

Postanowiłem pomalować drzwi na czarno.

Następnego dnia, zaczęłam szukać nowej pracy. Udało mi się znaleźć lepiej płatną pracę już po tygodniu! Moje szczęście nie skończyło się na tym. Jesteśmy teraz szczęśliwsi razem z partnerem.

4/5 - (15 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *