Feng Shui w domu: 12 porad Feng Shui

sypialnia

Feng shui jest pseudonauką, która powstała w Chinach już w 4000 roku p.n.e. Uważa się, że to jak urządzasz swój dom może wpływać na to jak energia chi przepływa przez twój dom i twoje życie.

1. Zwolennicy Feng shui wierzą, że wszystko składa się z dwóch przeciwstawnych, ale połączonych sił: Yin (kobieca) i Yang (męska). Jest to równowaga sił takich jak ciemność i światło, lub noc i dzień. Jedna nie może istnieć bez drugiej. Podczas dekorowania, stwórz równowagę, stosując tę koncepcję w swoim domu.

2. Okna symbolizują oczy dorosłych w domu. Dla dzieci symbolizują ich głos. Aby stworzyć dobre feng shui w Twoim domu, regularnie myj okna. Czyste okna wpuszczają więcej światła słonecznego. Światło słoneczne naturalnie energetyzuje i budzi nas.

3. Niektóre rośliny są lepsze dla feng shui niż inne. W rzeczywistości niektóre rośliny, takie jak kaktus, są uważane za złe dla feng shui, ponieważ brakuje im wody (woda jest jak bogactwo), albo są kolczaste i przez to nieprzyjazne.

4. Przyjrzyj się uważnie literalnym i symbolicznym elementom, które pojawiają się w twoim domu, ponieważ mogą one być przyczyną braku równowagi w twoim życiu emocjonalnym. Chodzi o to, aby osiągnąć odpowiednią równowagę pomiędzy wszystkimi pięcioma żywiołami – ziemia, drewno, ogień, woda i metal.

5. Czy Twoje drzwi wejściowe piszczą, kiedy je otwierasz lub zamykasz? Drzwi wejściowe to pierwsza i ostatnia rzecz jaką napotkasz przychodząc lub wychodząc z domu. Dźwięk jest taki, jakby drzwi płakały, a to może mieć wpływ na Twój nastrój i samopoczucie. Wiele osób tak przyzwyczaiło się do tego dźwięku, że nawet go nie zauważa. Użyj oliwy do drzwi i stwórz więcej pozytywnej energii, gdy wchodzisz i wychodzisz z domu.

6. Upewnij się, że masz odpowiednie systemy organizacyjne na wszystko w swoim życiu: od płacenia rachunków, poprzez recykling, aż po posiadanie wyznaczonego miejsca na klucze. Będziesz czuł się lżejszy, mniej zamroczony i bardziej wydajny.

7. Przyjrzyj się dobrze swojej codziennej drodze przez dom. Od kiedy budzisz się i wstajesz z łóżka, potem do łazienki, i tak dalej, kiedy wychodzisz z domu. Stajemy się znieczuleni na wszystkie przeszkody fizyczne, które mamy na naszej codziennej drodze.

8. Usuń zegary i telewizory w jadalni. Rozpraszają one jadalnię. Ograniczają też interakcje społeczne.

9. Nie powinno dziwić, że naturalne światło może sprawić, że poczujemy się szczęśliwsi i bardziej pozytywni. Lustra w feng shui są jak aspiryna. Stosujemy je gdy chcemy powiększyć przestrzeń i wprowadzić więcej światła. Kluczem do tego jest bycie bardzo uważnym na to, co odbijają lustra. Czy jest to stos bałagan czy piękny widok? Kiedy wieszasz lustro, upewnij się, że odbija ono więcej światła, spokojny widok lub rozległą część pokoju.

10. Umieść regał lub półki na książki w pobliżu wejścia. Chociaż nie powinny one przeszkadzać, chodzi o to, aby pozytywna energia, która wchodzi do Twojego domu, stymulowała naukę. To także sprawia, że czekający na coś w domu goście, będą zajęci.

11. Wyrzuć pęknięte przedmioty jadalne. Twoje talerze, szklanki i naczynia nie muszą być nowe, ale dobrze utrzymane pokazują Cię w dobrym świetle przed gośćmi.

12. Kuchnie są postrzegane jako symbol dobrobytu. Jeśli potrafisz się dobrze odżywiać, to już jesteś bogaty. Kuchenka jest centralnym punktem w kuchni i powinna być ustawiona strategicznie, tak aby podczas gotowania nie stać tyłem do drzwi. Jeśli to niemożliwe, to powieś za kuchenką lustro, aby dać Ci widok na drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *