11 wskazówek odnośnie Feng Shui w domu

meble w salonie

Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci wprowadzić pozytywy do Twojego domu z zasadami projektowania Feng Shui.

1. Mówimy, że drzwi wejściowe to „usta qi”. Oczywiście wejście jest pierwszym miejscem, od którego można zacząć, gdy chce się stworzyć dobre feng shui w swoim domu. Zacznij od usunięcia wszelkich śmieci. Wiele przedmiotów gromadzi się przy drzwiach wejściowych. Posprzątajcie to miejsce.

2. Istnieją badania, które pokazują, że oglądanie natury może pomóc zmniejszyć lęk i złość. Natura może cię uspokoić, a także wytworzyć poczucie spokoju. Jeśli możesz włączyć naturę do swojego domu, może to naprawdę stworzyć dobrą energię. Możesz przynieść rośliny do domu. Wpuść dużo naturalnego światła, abyś mógł oglądać przyrodę. Możesz również pozostawić otwarte okna i drzwi, aby wpuścić świeże powietrze. Jeśli lubisz sztukę, możesz też mieć na ścianach obrazy przedstawiające naturę. Wszystkie te rzeczy mogą naprawdę tworzyć pokojową energię.

3. Na początek należy podzielić przestrzeń domową lub biurową na sekcje i poznać swoje intencje, czyli to co chcemy wnieść do swojego życia. Stań w centrum swojej przestrzeni i określ każdy kąt i sektor pomieszczenia. Po określeniu sektorów, użyj narzędzi wzmacniających, aby przyciągnąć pozytywną energię do tego obszaru i zrównoważ siły.

4. Zapewnij stoliki nocne po obu stronach łóżka dla stabilności i równowagi. Stoliki pomagają również utrzymać Twoje łóżko w czystości.

5. Oczyścić, naprawi lub przemaluj drzwi wejściowe. Piękne wejście robi dobre pierwsze wrażenie na odwiedzających Twój dom.

6. Łóżko reprezentuje Ciebie. Biurko reprezentuje Twoją karierę. A kuchenka reprezentuje wasze bogactwo. Na przykład, kiedy leżysz w łóżku, siedzisz przy biurku lub gotujesz przy piecu, chcesz widzieć drzwi. Kiedy jesteś w „pozycji dowodzącej”, rządzisz swoim życiem. Jesteś w pozycji, w której możesz otrzymać pozytywną energię i najlepsze możliwości.

7. Czy masz problemy z poczuciem własnej wartości? Sprawdź, czy twoje lustra nie są zawieszone za wysoko, więc nigdy nie możesz siebie zobaczyć. Czy czujesz się samotny? Oceń, czy ładujesz swój dom energią pojedynczego obrazu – pojedynczym wazonem, pojedynczym krzesłem, pojedynczą osobą na zdjęciu.

8. Usuń z sypialni przedmioty, które sugerują aktywność, takie jak sprzęt sportowy i przedmioty do pracy. Może Cię to uspokoić przed snem.

9. Rzeczą, o której należy pamiętać podczas praktykowania Feng Shui w swoim domu jest próba znalezienia równowagi. Może to być upewnienie się, że masz w swoim domu coś, co reprezentuje każdy z pięciu elementów – Drewno, Ogień, Ziemia, Metal i Woda, a nie tylko jeden. Z Feng Shui potrzebujesz rzeczy, które będą zrównoważone i wyśrodkowane w twoim domu. Posiadanie świec w domu pomoże z elementem ognia, a posiadanie ich obok drewnianej miski lub ozdób może stworzyć równowagę.

10. Stale czyścić okna i blaty z brudu i plam. Pozwala to na maksymalizację światła słonecznego i pomaga nadzorować czynności poza kuchnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *