Nietypowe wykorzystanie płytek ceramicznych – otwórz wyobraźnię i zainspiruj się

Nowoczesna aranżacja przestrzeni domu oparta jest na geometryzmie, a także oryginalnych rozwiązaniach, jeśli chodzi o wykończenie ścian i podług. Chętnie i często wykorzystywane są płytki ceramiczne, które posiadają doskonałe właściwości izolacyjne i równomiernie oddają ciepło w przypadku ogrzewania podłogowego.

Warto jednak wiedzieć, że płytki ceramiczne mogą mieć szersze zastosowanie niż wykończenie podług, a także ścian. Warto zastanowić się do czego jeszcze można wykorzystać gresy, a także spieki kwarcowe, które charakteryzują się największą wytrzymałością i odpornością na ścieranie.

Płytki ceramiczne do wykończenia blatów

Choć często stosuje się wykończenie konglomeratowe, kamienne bądź drewniane, to jednak do wykończenia kuchennych blatów można z powodzeniem wykorzystać płytki ceramiczne. Najlepiej wykorzystać te wielkoformatowe, które można przyciąć na dowolny wymiar.

Dzięki temu nie będzie konieczności stosowania większej ilości spoin, a wykończenie będzie się prezentować bardziej estetycznie. Można wykorzystać różnorodną kolorystykę, a także matowe lub błyszczące wykończenie.

Takie blaty sprawdzą się zwłaszcza w aranżacji kuchni w stylu glamour. Można dopasować jasne wybarwienie frontów kuchennych i kontrastujące brązowe lub czarne płytki ceramiczne. W nowoczesnej kuchni płytkami wielkoformatowymi można pokryć również powierzchnię wyspy kuchennej, co będzie stanowić jednolite połączenie z blatami.

Półki wykończone płytkami ceramicznymi

Ponieważ niektóre płytki są wyjątkowo cienkie i mają zaledwie kilka milimetrów nadają się również do wykończenia półek. Jeśli chce się urozmaicić wygląd drewnianej półki można do niej przykleić płytki ceramiczne. Do tego celu można wykorzystać również kamień naturalny, a zwłaszcza tzw. tapetę kamienną, czyli forniry.

Niemniej jednak w przypadku płytek mamy większe możliwości aranżacyjne ze względu na różnorodne wykończenie płytki, która może imitować dowolny materiał. Tworząc wnętrze w industrialny, stylu można wybrać płytki ceramiczne imitujące beton i przy ich pomocy stworzyć designerskie półki. Ciekawie będą się prezentować także płytki imitujące metal. Takie rozwiązania można znaleźć w ofercie sklepu klink.pl.

A może wykończenie dużych donic?

Kamienne donice ogrodowe nie należą do najtańszych, jednak ciekawe donice można również stworzyć samodzielnie. Wystarczy zwykłą ceramiczną donicę wykończyć przy pomocy płytek. Ceramiczne płytki mogą ożywić aranżację, kiedy wykorzysta się mozaikę przyklejoną na donicę. Można również wybrać imitację betonowego wykończenia. Oczywiście duże donice wykonane w ten sposób można również wykorzystać we wnętrzu zwłaszcza takim stylizowanym na loft.

Oryginalne wezgłowie łóżka

Ciekawym wyborem może być także urozmaicenie wyglądu łóżka poprzez wykończenie wezgłowia przy pomocy płytek ceramicznych. Sprawdzi się tu również fornir, czyli wyjątkowo cienki kamień naturalny z dodatkiem włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Obydwa rodzaje wykończenia świetnie skomponują się z drewnem.

Rodzaj wykończenia płytek można dopasować do elementów dekoracyjnych mebli. Połyskujące wykończenie może stworzyć udaną aranżację razem z nowoczesną szafą ze szklanym panelem. Można także wybrać płytki imitujące metal dopasowane do metalowego wykończenia stolików nocnych. Możliwości jest nieskończenie wiele w zależności od kolorystyki dominującej w aranżacji, a także zastosowanych materiałów.

Stary stolik jak nowy

Nietypowe wykorzystanie płytek ceramicznych może dotyczyć również odrestaurowania starego stolika. Jeśli blat jest nieco podniszczony można na niego przykleić płytkę wielkoformatową, która skutecznie go odnowi. Warto zaznaczyć, że płytki ceramiczne są bardzo odporne na uszkodzenia, a także trudno je zarysować.

W związku z tym idealnie nadają się na blaty, zarówno w kuchni, jak i jadalni. Stół z takim blatem nie będzie również problematyczny do czyszczenia, gdyż płytki ceramiczne są niezwykle odporne na zabrudzenia.

Wykorzystanie płytek ceramicznych może być wszechstronne. Wystarczy otworzyć swoją wyobraźnię. Można też skorzystać z inspiracji w katalogach. Najlepszej jakości materiały do nietypowego wykończenia różnorodnych powierzchni można znaleźć w ofercie sklepu klink.pl.

4.7/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *