Jakie wybrać rośliny do sypialni wg. Feng Shui

roślina

Wyposażenie miejsca w którym odbywamy spokojny sen powinien być zgodny z zasadami feng shui. Dlaczego? Przede wszystkim ta orientacja ma duży wpływ na jakość naszego wypoczynku, ale też spełnia istotną rolę w relacjach z naszym partnerem.

W jaki sposób zastosować zasady feng shui w sypialni, aby nasz związek stał się bardziej przyjazny i nastrojowy, a także by w łatwy sposób uspokoić rozbiegane myśli i spokojnie zasnąć? Jakie rośliny wprowadzić do naszej sypialni, by móc w pełni odpoczywać w tym pomieszczeniu? Najważniejsze porady i wskazówki dotyczące rodzaju roślin wg. feng shui przedstawiamy poniżej:

Feng shui w sypialni: co to oznacza?

Chociaż feng shui co po chińsku znaczy wiatr i woda, to określenie znane dla wielu w Polsce, to jednak mało osób orientuje się, o co w tym tak naprawdę chodzi. Feng shui daje możliwość określenia jakości przestrzeni, w której się znajdujemy i która nas otacza, oraz pomaga modelować ją tak, aby nas wspierała i czuwała nad nami.

Zastosowanie metod feng shui w sypialni stawia za cel osiągnięcie wszelkiej pomyślności i harmonii. Bardzo ważne są elementy ładu i komfortu w sypialni, dla przykładu, niewłaściwe łóżko nigdy nie będzie zgodne z filozofią feng shui. Według sposobów feng shui, idealne łóżko do spania powinno być wykonane z drewna. Łóżko należy ustawić w sypialni symetrycznie, w której wygodny dostęp do łóżka będzie miało obydwoje z partnerów.

W zasadach feng shui przy aranżacji przestrzeni bardzo istotnym elementem jest komfort. Tak więc trudno sobie wyobrazić, że za każdym razem podczas wyjścia z łóżka będziemy przechodzić przez swojego partnera. Nie będzie to dla nas zbyt wygodna technika.

Autorka „Księgi feng shui” Simon Brown sugeruje, w jaki sposób można wykorzystać moc kwiatów dla osiągnięcia swoich celów. Cytując jeden z fragmentów, możemy zaaranżować sypialnię, według jej metody:

„Aby podgrzać atmosferę w sypialni – ustaw w pobliżu łóżka kilka kwiatów orchidei (ich zapach działa jak afrodyzjak)”

Jakich roślin należy unikać w sypialni?

Dekorowanie sypialni roślinami jest kluczowym elementem do wprowadzenia harmonii. Powinno to być dobrze przemyślane, dlatego nigdy nie wybierajmy do sypialni roślin z kolcami czy roślin, w których liście posiadają ostre zakończenie. Dobrze jest umieścić rośliny przy oknie. Nie potrzebujemy zbyt wiele, wystarczy kilka donic, aby nasza sypialnia od razu naładowała się dobrą energią.

Które rośliny wprowadzą pozytywny nastrój w związku?

Większość z nas jest w związku i dla wielu par ten aspekt życia ma duże znaczenie. Spośród wielu gatunków roślin, mamy do wyboru kilka kwiatów, które mają bardzo silną energię wspierającą wspólne mieszkanie. Należy też pamiętać, że w przypadku dwojga osób tych kwiatów w sypialni też powinno być w liczbie mnogiej.

Piwonia

Według feng shui gatunek ten jest oznaką radości, pasji i miłości fizycznej. To najbardziej szczęśliwy znak dla młodych par. Piwonia charakteryzuje się bogactwem i dobrą opinią, kwitnie na wiosnę i symbolizuje motyw Yang, który dba o wzrost, płodność i rozpalone uczucie.

W naszej sypialni może się znaleźć żywa, ale i sztuczna piwonia, bądź też obraz przedstawiający ten kwiat. Ważne, żeby pamiętać, gdy kiedy kobieta urodzi dziecko, piwonia może zacząć szkodzić naszemu związkowi gdyż cały czas wydziela swoja energię silnej cielesnej miłości i może prowadzić do zdrady małżonków. Najlepiej, gdy po urodzeniu dziecka, wymienimy piwonię np: na róże.

Biała i czerwona róża

Róża biała i czerwona, symbolizuje „miłość aż po grób”, a także świadectwo odradzania się. Róża posiada kolce, które symbolizują trudy bycia razem, a jej kwiat i zapach mogą wskazywać na trudy bycia w związku. Tak jak w przypadku piwonii możemy zdecydować się na świeże cięte kwiaty, ilustrację przedstawiającą kwiat, lub sztuczne róże.

Skrzydłokwiat

Roślina ta może pomóc w oczyszczaniu powietrza, ponieważ pochłania alkohol w każdej postaci, aceton, który zawierają kosmetyki, benzen i formaldehyd. Według ekspertów feng-shui ta roślina wprowadza bardzo pozytywną energię. Dzięki poprawnej wilgotności powietrza w sypialni rzadziej będziemy narażeni na przeziębienia i infekcje.

Dlatego warto wzbogacić naszą sypialnię o roślinę o intensywnie zielonych liściach i subtelnych białych kwiatach. Dodatkowo skrzydłokwiat pełni świetną rolę jako nawilżacz powietrza- w ciągu doby potrafi odparować nawet 2 litry wody.

Geranium, czyli tzw. anginowiec

Lekki cytrynowo-różany zapach to znak rozpoznawczy tej rośliny, która pochodzi z południowej Afryki. Intensywny aromat, to zasługa wytwarzanego przez geranium olejku, który na przypadnie nam do gustu w naszej sypialni.

Doskonale poradzi sobie z bezsennością i kiepskim nastrój, szczególnie u kobiet, gdzie może mieć to duży wpływ na poprawę równowagi hormonalnej. Obecność anginowca w sypialni chroni nas także przed przeziębieniem, bowiem roślina skutecznie zwalcza drobnoustroje, wyrównuje poziom jonizacji, co jest bardzo potrzebne dla naszego zdrowia.

4.6/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *