Jak urządzić dom według Feng Shui?

poduszki

Dla niewtajemniczonych feng shui może być nieco ezoteryczne, ale jeśli poświęcimy trochę czasu na zgłębienie stojącej za nim filozofii, przekonamy się, że opiera się ono na prostych zdroworozsądkowych praktykach, które sprawiają, że nasze domy są zdrowsze i bardziej zorganizowane. Oto 12 wskazówek odnośnie Feng Shui.

1. Zawsze trzymaj drzwi do łazienki zamknięte. Zapobiega to przedostawaniu się negatywnej energii do wnętrza domu, a także pomaga zminimalizować przykre zapachy.

2. Spowolnij energię płynącą do twojego domu, dodając do niej dzieło sztuki, które sprawia, że zatrzymujesz się i zastanawiasz. Innym rozwiązaniem feng shui jest umieszczenie na górze schodów elementu uziemiającego, który symbolizuje ciężkość, aby zakotwiczyć chi i zmusić ją do zwolnienia.

3. Użyj roślinność i obrazów wokół pokoju, aby rozjaśnić przestrzeń. Sztuka powinna być pozytywna i sugerować obfitość. Idealny salon jest jasny, przestronny i centralny w stosunku do domu.

4. Zapewnij wystarczająco dużo miejsca w salonie. Przestrzeń ta nie powinna być wypełniona zbyt dużą ilością mebli, które zapobiegają przepływowi pozytywnej energii. Puste przestrzenie ułatwiają poruszanie się w obrębie pokoju.

5. Napraw skrzypienie Twoich drzwi, a zwłaszcza głównego wejścia. Skrzypienie brzmi tak, jakby Twoje drzwi płakały. Można je łatwo usunąć przy pomocy odrobiny oleju.

6. Dobrym miejscem na początek są okna. Okna symbolizują twoje oczy na świat. Chcemy być w stanie zobaczyć i doświadczyć wszystkiego, co wszechświat ma nam do zaoferowania. Rozjaśnij swoją przestrzeń.

7. W feng shui, drzwi reprezentują twój głos i komunikację. Drzwi są również portalami, w których mogą pojawić się możliwości w Twoim życiu. Dlatego właśnie drzwi zasługują na odrobinę Twojej uwagi. Upewnij się, że wszystkie twoje drzwi mogą się otworzyć na co najmniej pełne 90 stopni. Kiedy za drzwiami jest pełno bałaganu, nie mogą się one otworzyć do końca. Oznacza to, że nie jesteś w stanie otrzymać wszystkich możliwości, które życie ma do zaoferowania. Są rzeczy, na które się zamykasz.

8. Dwie rzeczy, które są niezbędne dla dobrego Feng Shui to powietrze i światło. Otwieraj okna tak często, jak tylko możesz i wpuść do domu jak najwięcej naturalnego światła. Istnieją również rośliny Feng Shui, które oczyszczają powietrze, takie jak palma areka, rapis czy figowiec sprężysty.

9. Pokój dzienny jest często uważany za serce domu, więc widziany jest jako święty punkt energetyczny Feng Shui, z którego pochodzą wszystkie inne energie domu. Zawsze utrzymuj pokój w czystości i bez zagracenia, aby zapewnić zdrowy i harmonijny dom.

10. Odpowiednie biuro Feng Shui pomoże Ci poczuć się zainspirowanym, produktywnym oraz wzmocni Twoją kreatywność, dyscyplinę i sukces. Dobrze, żebyś ze swojego biurka widział drzwi. Możesz umieścić lustro na biurko lub na ścianie za biurkiem tak, żeby widzieć drzwi wejściowe do biura.

11. Otoczcie się obrazami i przedmiotami, które będą Wam inspirować. Najlepiej rzeczami, które przypomną Wam o Waszych dotychczasowych sukcesach i osiągnięciach.
Wybierz meble i akcesoria, które współgrają z Twoimi poglądami na dobrobyt, obfitość i sukces, odzwierciedlając tym samym przemianę i wzrost, którego pragniesz.

12. Są to tylko podstawy feng shui; jest dużo więcej do nauki, w tym kierunki, liczby, elementy i jeszcze więcej. Rozpoczęcie od 5 wskazówek powinno być dobrym początkiem. Powinieneś poczuć różnicę w swojej przestrzeni w krótkim czasie.

4.3/5 - (12 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *