Przyjęcie w ogrodzie – co może się przydać?

Przyjęcie w ogrodzie

Spędzanie czasu w ogrodzie bywa prawdziwą przyjemnością. Coraz szersze grono osób dba zatem o tę przestrzeń, zmieniając ją w okresie wiosenno-letnim w drugi salon. Skoro zyskujemy dodatkowe przestrzenie salonowe, które mają charakter typowo rekreacyjny, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie w części ogrodu przeznaczonej do wypoczynku. Ma to wielkie znaczenie, zwłaszcza gdy planujemy organizować w przydomowym plenerze przyjęcia dla rodziny i znajomych. Co może się przydać podczas organizacji imprezy w ogrodzie? Jakie wyposażenie staje się kluczowe oraz niezastąpione? Kilka praktycznych wskazówek podajemy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Ogród – idealna przestrzeń do relaksu

Ogrody bywają mocno zróżnicowane. Mają własny styl, wielkość i charakter. Zawsze jednak w centrum nowoczesnego ogrodu znajduje się miejsce do wypoczynku, w którym możemy się zaszyć, cieszyć pogodą, zabawami z dzieckiem albo zorganizować przyjęcie na kilka lub kilkanaście osób.

Ogród w funkcji salonu staje się miejscem o znaczeniu reprezentacyjno-rekreacyjnym. Oznacza to, że potrzebujemy wprowadzić do niego sporo praktycznych przedmiotów, które wpłyną na jego wygodę, przydatność i styl.

Co może się przydać podczas organizowania przyjęć w ogrodzie?

Wygodne i praktyczne wyposażenie

Skoro centrum nowoczesnego ogrodu stanowi miejsce do rekreacji i przyjęć towarzyskich, nie może w nim zabraknąć wygodnych mebli. Powinny być one dopasowane do charakteru okazji. Jeżeli bowiem przyjęcie ma być luźnym spotkaniem towarzyskim, wystarczy niski stolik kawowy i sofy lub fotele. Jeżeli natomiast zamierzamy urządzić wystawną, elegancką kolację w plenerze, to zdecydowanie potrzebujemy wysokiego, pełnowymiarowego stołu.

Jakie muszą być meble do ogrodu? Warto postawić na wygodne rozwiązania, w których każdy z chęcią będzie spędzał nawet długie godziny. Wielkim wsparciem mogą się w tym okazać praktyczne poduszki na siedziska. Oprócz tego zadbajmy o to, żeby wyposażenie było odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz pozwalało na proste i szybkie czyszczenie. Jest to szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym. W końcu nie tylko letnią porą biesiadujemy z bliskimi, a w obecnej sytuacji panującej na świecie, spowodowanej pandemią koronawirusa, to nasze ogrody stają się miejscem pozwalającym na spotkania w kameralnym gronie. Idealne do tego celu meble oraz pozostałe wyposażenie znajdziemy w sklepie Bazkar.pl.

Oświetlenie do ogrodu

Przyjęcia w plenerze nie zawsze odbywają się tylko w słoneczne popołudnia. Często planujemy spotkania zaczynające się wieczorową porą. Na takie okazje powinniśmy zapewnić odpowiednie oświetlenie do ogrodu.

Musi się ono znaleźć przede wszystkim w strefie rekreacyjnej, dokładnie oświetlając stół oraz miejsce do siedzenia, żebyśmy mogli swobodnie sięgać po przekąski i cały czas widzieć naszych rozmówców.

Równie ważne jest wprowadzenie wystarczającej ilości światła także na ścieżkach dojścia między domem a przestrzenią, w której odbywa się impreza, żeby każdy z gości mógł się swobodnie przemieszczać i nie obawiać potknięcia w ciemnościach.

Ogrzewanie na chłodne wieczory

Niektóre osoby czerpią w pełni z pięknej pogody i organizują przyjęcia w ogrodzie nawet wtedy, gdy robi się już wieczorami coraz chłodniej. W takich momentach wsparciem bywają praktyczne rozwiązania grzewcze do ogrodu. Jeszcze jakiś czas temu pojawiały się wyłącznie w ogródkach gastronomicznych, obecnie moda wkroczyła także do przestrzeni prywatnych.

Wiele osób chętnie sięga po promienniki ciepła w wersji elektrycznej lub gazowej. Ogrzewają przestrzeń na tyle, żeby z przyjemnością spędzać w niej czas, nawet gdy temperatura zaczyna zdecydowanie spadać.

Dekoracje, czyli budowanie nastroju

Każdy ogród ma swój styl i charakter. Podkreśla się go przy pomocy odpowiednich dodatków i dekoracji. Zwłaszcza przy organizacji przyjęć nie można o nich zapominać.

Co sprawdza się jako dekoracje w ogrodzie? Można postawić na rzeźby lub elementy małej architektury. Świetnie sprawdza się oświetlenie dekoracyjne, które potrafi wydobyć szczególnie ciekawe detale oraz podkreślać je różnobarwnymi snopami światła, tworzącymi spektakularną grę świateł i cieni.

Nie zapominajmy o tym, że w ogrodzie pierwsze skrzypce pod względem dekoracji powinny grać okazy roślinne. W końcu w letnim salonie zieleń to element wręcz obowiązkowy.

Idealne przyjęcie w ogrodowym plenerze

Przyjęcie w ogrodzie to przyjemny sposób na zorganizowanie spotkania towarzyskiego w okresie letnim. Warto dobrze zaaranżować tę przestrzeń, wprowadzając do niej nieco praktycznego wyposażenia. A później pozostaje już tylko czekać na gości.

4.5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *