Jak Wyczyścić Toster, Sandwich lub Gofownicę?

tosty

Mycie małego AGD może być wyjątkowo uciążliwe. Tostery, opiekacze do kanapek czy gofrownice zwykle nie posiadają możliwości rozłożenia na mniejsze części, mają jednak wiele zagłębień i nierówności, w których mogą zalegać resztki jedzenia. Jak więc bezpiecznie umyć toster lub opiekacz do kanapek?

Mycie tostera

Toster to rodzaj opiekacza do pieczywa, w którym znajdują się dwie pionowe przegrody do umieszczania suchego chleba. Toster nie nadaje się więc do przyrządzania ciepłych kanapek z serem lub innymi dodatkami – opieka on pieczywo, dzięki czemu po kilku minutach możemy cieszyć się smakiem idealnych grzanek.

W dolnej części urządzenia znajduje się specjalna podstawka, na którą spada większość okruszków. Aby dokładnie umyć toster powinniśmy wyjąć szufladę z odpadkami po grzankach oraz wyczyścić ją pod bieżącą wodą. Niestety, także w przegrodach na tosty mogą osadzać się niewielkie pozostałości po pieczywie.

Najprostszym sposobem jest obrócenie go oraz strząśnięcie zalegających okruszków. Możemy również wykorzystać zwykłą drewnianą szpatułkę zawiniętą w ręcznik papierowy, by pozbyć się bardziej uciążliwych zabrudzeń.

Mycie opiekacza do kanapek

Z tosterem często mylony jest opiekacz do kanapek, który składa się z dwóch płytek, pomiędzy które umieszcza się gotowe kanapki serem lub wybranymi dodatkami. Płytki nagrzewają się, dzięki czemu równomiernie opiekają pieczywo oraz rozpuszczają ser i podgrzewają wędliny oraz warzywa. Niestety, opiekacz szybko się brudzi, dodatkowo pozostają na nim resztki tłuszczu i stopionego sera.

Aby umyć urządzenie należy odpiąć je z prądu, a następnie usunąć pozostałości pożywienia – najlepiej robić to od razu po przyrządzeniu posiłku, kiedy płytki grzewcze są jeszcze ciepłe.

Aby pozbyć się tłustej powierzchni z wewnętrznych części opiekacza możemy użyć szmatki namoczonej w wodzie i płynie do mycia naczyń, a następnie kilkukrotnie przetrzeć je czystą, wilgotną ścierką i suchym ręcznikiem papierowym.

W przypadku mycia urządzeń takich jak opiekacz do kanapek lub toster najważniejsza jest regularność: wystarczy dbać o dokładne ich mycie po każdym użyciu, by nie dopuścić do powstania uciążliwych, trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *