Stół kuchenny — jaki wybrać? Jaki stół do małej kuchni?

kuchnia i stół

Stół to kluczowe miejsce w każdej kuchni. To przy nim celebrowane są codzienne posiłki, odbywają się ważne rozmowy, spotkania ze znajomymi. Z wyborem tych mebli nie mają większych problemów osoby, które mają oddzielne jadalnie lub duże kuchnie. A co w przypadku małego metrażu? Jak wybrać odpowiedni stół kuchenny do małej kuchni?

Jak wybrać stół kuchenny?

Przy wyborze stołu kuchennego, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest oczywiście rozmiar. Niezależnie od tego, ile osób będzie ze stołu korzystało, trzeba uwzględnić metraż danego miejsca.

Nie w każdym pomieszczeniu zmieszczą się blaty dla dużej rodziny. Stół kuchenny, również taki do małej kuchni, wybierzesz na www.Meblobranie.pl, gdzie znajdziesz meble wykonane z różnych materiałów. To kolejna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę.

Od materiału zależy to, czy wybrany stół będzie stabilny, trwały, odporny na zachlapania czy zarysowania. Dużą popularnością cieszą się meble z drewna. W sprzedaży są również stoły, w których zastosowano blaty laminowane, kamienne, szklane lub z płytek ceramicznych.

Wybierając takie meble do kuchni, warto kierować się również ich wyglądem. Stoły powinny być dopasowane do aranżacji, w której utrzymane jest pomieszczenie. Do tego dochodzi jeszcze kształt blatu. Różne są rodzaje stołów, nie brakuje modeli kwadratowych, prostokątnych czy okrągłych. Warto od razu pomyśleć o krzesłach, jakie będą miały zostać dopasowane do mebli. Aby ułatwić sobie zakup, można zdecydować się na stół kuchenny z krzesłami, wtedy będą one spójne pod względem stylu.

Stół do małej kuchni – czym się kierować?

Stół do małej kuchni powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Nie może zastawić pomieszczenia i utrudniać poruszania się po kuchni. W tym przypadku sprawdzą się małe stoliki, które staną przy pustej ścianie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wspólne posiłki będą mogły przy nich spożywać zazwyczaj 2 lub 3 osoby.

Jeśli jesteś na etapie aranżowania kuchni, weź pod uwagę wykorzystanie blatu kuchennego jako stolika. Można go nieco przedłużyć i wygospodarować miejsce dla dwóch osób. Do takich blatów barowych pasują nieco podwyższone krzesła. Dzięki takiemu rozwiązaniu zostanie zachowany styl aranżacji, przy niewielkim zajęciu przestrzeni.

Stoły kuchenne mocowane do ścian

W niewielkich kuchniach sprawdzą się stoły mocowane do ściany. To przede wszystkim ogromna oszczędność miejsca. Kiedy posiłki nie są spożywane, takie stoliki wystarczy po prostu złożyć. Co ciekawe, taki blat można wykorzystać jako dodatkową powierzchnię roboczą podczas przygotowywania potraw. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie rozwiązania są przewidziane dla mieszkań typu kawalerka, które zamieszkiwane są przez jedną lub dwie osoby.

Do takich mocowanych stolików trzeba jeszcze dobrać krzesła. Te również powinny być składane. Jeśli nie są używane, można zawiesić je na specjalnych hakach tuż przy stole, by nie zajmowały niepotrzebnie miejsca w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *