Aranżacje małej łazienki: Ciekawe pomysły i inspiracje

umywalka

Aranżowanie małych łazienek przysparza nam sporo problemów. Chcielibyśmy zmieścić w niej wannę, prysznic, sedes i umywalkę, a najlepiej także pralkę. Z czegoś trzeba najczęściej zrezygnować. Pierwszą rzeczą, którą odrzucamy, jest pralka, natomiast często rezygnujemy również z wanny na rzecz samego prysznica.

O rozstawieniu kolejnych elementów armatury decyduje bardzo często rozmieszczenie odpływów, na małej powierzchni większe przeróbki mogą okazać się niemożliwe do wprowadzenia.

Co z tą umywalką?

Jeśli dysponujemy ciasnym pomieszczeniem, w którym trzeba zmieścić wszystko, umywalka powinna być wąska. Producenci ostatnio coraz chętniej skłaniają się ku kompaktowym wnętrzom i w ofercie mają wąskie prostokątne umywalki z kranem po prawej lub po lewej stronie (a nie na wprost, jak się zdążyliśmy do tego przyzwyczaić). Pod umywalką warto przeznaczyć miejsce na szafkę do przechowywania podstawowych produktów kosmetycznych.

Prysznic w małej łazience

W niewielkiej łazience raczej nie montujmy wanien, chyba że rzeczywiście nie możemy bez nich żyć. W wielu przypadkach będzie jednak tak, że wanna w ogóle się nie zmieści. Przyzwyczajeni jesteśmy także do brodzików prysznicowych i zamykanych kabin. To nie jest najlepszy pomysł w przypadku niewielkich pomieszczeń. Chodzi o optyczne powiększenie łazienki. Decydując się na prysznic odgrodzony wyłącznie szybą, uzyskamy wrażenie większej powierzchni. Pozostaje tylko odpowiednie skonstruowanie odpływu. Nic nie stoi na przeszkodzie w zamontowaniu deszczownicy, można z niej także zrezygnować i zwyczajnie postawić na słuchawkę.

Pod prysznicem warto zbudować też niewielką niszę, wnękę, w której postawimy najbardziej niezbędne produkty takie jak żel pod prysznic czy szampon. Półki zabiorą cenne miejsce i sprawią, że łazienka będzie wyglądała na zagraconą.

Lustro

Nie zapomnijmy także o rozmieszczeniu luster, które bardzo skutecznie powiększają przestrzeń, oczywiście optycznie. Dodając do tego odpowiednie, jasne oświetlenie, uzyskamy naprawdę niezwykły efekt, a z najmniejszej łazienki stworzymy rewelacyjne, przestronne wnętrze. W przypadku luster, warto zainwestować w duże powierzchnie, niedzielone, zajmujące ścianę od podłogi do sufitu. Taki zabieg z kolei podwyższy nasze pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *