Aranżacje małego salonu

Aranżacje małego salonu

Salon – miejsce spotkań rodzinnych, miejsce, które powinno przyciągać domowników jak i miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu. Jest to niezwykle ważne miejsce w każdym domu, które wymaga dużego zaangażowania przy aranżacji, aby było to miejsce wypełnione sercem i rodzinną atmosferą, jednym słowem, aby salon był przytulny. Salon jest nie tylko miejscem spotkań rodziny, ale również miejscem wypoczynku po ciężkim dniu, dlatego powinien być miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla każdego domownika.

Meble w salonie

Dobór mebli do małego salonu może być bardzo różny. Niektóre osoby zabudowują całe ściany, aby uzyskać jak najwięcej powierzchni użytkowej, jednak w ten sposób automatycznie zmniejszają przestrzeń salonu. Najlepiej sprawdzają się w małych salonach meble niskie jak komody i jednocześnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest ich montaż na kółkach. Dzięki temu zawsze można zmienić ich położenie w zależności od potrzeb. Meble w małym salonie powinny mieć fronty gładkie, bez większych wzorów, żeby nie sprawiały wrażenia przepełnienia, czyli ciasności. Dodatkowo bardzo ładnie i efektownie prezentują sie fronty z połyskiem lub częściowo oszklone.

Najważniejszym elementem każdego salonu jest kanapa. Powinna być ona przede wszystkim wygodna, ale jednocześnie powinna sie doskonale prezentować w pomieszczeniu. W małych salonach powinno się wystrzegać tak zwanych narożników. Są one bardzo modne, oczywiście, jednak wymagają bardzo dużo miejsca i umiejscowienie narożnika w małym salonie spowoduje bardzo duże zmniejszenie przestrzeni, zaklatkowanie jej, a przecież nie o to chodzi w urządzeniu salonu – ma on być wygodny i użytkowy dla wszystkich domowników. Najlepszym rozwiązaniem do salonu jest wybór sofy modułowej. Pozwala to na możliwość rozbicia jej na pojedyncze elementy, które można w dowolny sposób ustawić w salonie. Daje to dopełnienie pomieszczenia jak i możliwość dużego manewru z rozstawieniem sofy w pomieszczeniu. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest również ustawienie zwykłej dwuosobowej kanapy wraz z pufkami. Jest to wygodne rozwiązanie jak i przede wszystkim dużo tańsze.

Przy jasnych ścianach dobrze jest dodać charakteru salonowi poprzez ustawienie sofy w wyraźnym kolorze. Bardzo efektownie wyglądają sofy czerwone, pomarańczowe czy też ciemno brązowe. Dodają one charakteru jak i przede wszystkim pokazują gdzie jest serce całego domu.

Zapełnienie ścian w małym salonie

Salon, w którym ustawione są komody wymaga gustownego wypełnienia ścian. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest, nad chociaż jedna komodą powieszenie dużego lustra. Powoduje to optyczne zwiększenie pomieszczenia jak i też bardzo ciekawie wygląda. Dodatkowo można zaoszczędzić trochę miejsca poprzez powieszenie na ścianie telewizora. Nie potrzebne są wtedy specjalne stoliki pod telewizor i mamy gustownie zapełnioną ścianę.

Jeżeli traktujemy salon, jako serce całego domu, może doskonale udekorować jego wnętrze na ścianach rodzinnymi zdjęciami. Ważne jest, aby ich ramki były kolorystycznie dobrane do reszty aranżacji, jak na przykład, żeby były w kolorze mebli. Nie musza być one jednego rozmiaru, jednakowe ramki mogą sprawiać wrażenie biura – suchej aranżacji bez serca. Różne rozmiary chaotycznie rozmieszczone na ścianie, ale tworzące jedną całość nadają niesamowitej atmosfery w salonie.

Dodatki w salonie

Aranżując mały salo trzeba pamiętać o tym, żeby go nie zagracić. Wiele osób lubi ustawiać sobie na szafkach najróżniejsze rzeczy w dużych ilościach. W małych salonach nie jest to wskazane. Przez gęste ustawienie przedmiotów na półkach czy też komodach w małym salonie uzyska sie efekt ciasności i przede wszystkim bałaganu. Pojedyncze przedmioty jak parę książek, jakieś ładne – niewielkie świeczniki – całkowicie wystarczą. Przede wszystkim będzie to wyglądać gustownie, ze smakiem jak i też sprawi wrażenie, że w danym małym salonie mimo mebli jest jeszcze bardzo dużo miejsca.

Oświetlenie małego salonu

Ogólnie wiadomo, że kolory jasne zwiększają optycznie powierzchnię każdego pomieszczenia. Można pomalować ściany na jasno, ale nie każda osoba lubi takie kolory. Istnieje również inne rozwiązanie – odpowiednie naświetlenie małego salonu. Światło bijące z pojedynczych lampek czy też halogenów w suficie, szafkach czy ścianach sprawia wrażenie dużej jasnej przestrzeni nawet przy ciemnych ścianach.

Sercem każdego domu jest salon. Bez względu na to czy jest on dużych czy też małych rozmiarów trzeba dobrze przemyśleć jego aranżację. Jest to ważne ze względu na dalsze funkcjonowanie rodziny. W salonie przytulnym, sprawiającym wrażenie ciepła dużo więcej osób przebywa i każdy chce przebywać. W salonie zimnym tak naprawdę spędza się czas tylko i wyłącznie wtedy, gdy trzeba. Zatraca się przez to więź rodzinną i możliwość częstej komunikacji miedzy domownikami. Patrząc na to, że żyjemy w szybkim świecie i ciągle brakuje nam czasu na wszystko to warto jest zapewnić w domu odpowiedni kąt dla wszystkich pozwalający wypocząć i spotkać się z resztą swojej rodziny, bo ona jest w życiu najważniejsza, dlatego też relacje między mieszkańcami są bardzo ważne.

Aranżacje małego salonu
4 (80%) 25 głosów
Jak urządzić salon Salon jest wizytówką całego domu. To właśnie w salonie nie tylko spędzamy wolny czas, ale i przyjmujemy gości. Musi to być pomieszczenie nie tylko fun...
Jaki wybrać stół do salonu Salon w każdym domu jest sercem, jednak drugim niezwykle ważnym pomieszczeniem jest jadalnia. W tym celu wiele osób podczas rozplanowywania swojeg...
Jak dekorować swoją przestrzeń za pomocą obrazów ś... Jeśli pokój w Twoim domu nie ma charakteru, po prostu umieszczając na ścianie obraz, może w rzeczywistości wywrzeć duży efekt. Obrazy ścienne są n...
W jaki sposób ożywiłem mieszkanie za pomocą obrazu... Od dłuższego czasu zastanawiałam się jak ożywić nasz dom. Po przeprowadzce, ściany są puste i nie ma w nim żadnego klimatu. Idealną sprawą okazały...

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Aranżacje małego salonu"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Może jakiś sklep z meblami polecicie?

Zobacz też:

20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
Przemodeluj swój dom
Przemodeluj swój dom za cenę, na jaką możesz sobie pozwolić
Kupić dom czy mieszkanie
Kupić dom czy mieszkanie
aneks-czy-bez
Mieszkanie z aneksem czy bez
swiatlo-ogrodowe
Dlaczego oświetlenie ogrodowe jest ważne
a31372345
Jak zaprojektować oświetlenie zewnętrzne?
Jak zaprojektować ogród
Jak zaprojektować ogród
ogród
Pomysły na zaprojektowanie ogrodu