Łazienka – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój 2021

lustra i umywalka

Łazienki w naszych mieszkaniach bardzo często nie mogą poszczycić się dużym metrażem. Wystarczy jednak odrobin pomysłowości i nawet mała łazienka może stać się funkcjonalnym i spełniającym nasze oczekiwania wnętrzem. Jakie aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój małej łazienki powinniśmy znać, aby bez problemu urządzić to ważne pomieszczenie? Podpowiadamy.

1. Odpowiednie kafelki

Powszechnie wiadomo, że biel optycznie powiększa, jedna zastosowanie białych kafli od podłogi do sufitu sprawi, że w łazience poczujemy się jak w labolatorium. W małej przestrzeni postawmy na jasne stonowane kafle, połączone z mocniejszym akcentem. Kafelki nad toaletą, wnęka z prysznicem a może podłoga w odważniejszy wzór? Wszystko zależy od naszej pomysłowości.

2. Wanna czy prysznic?

To odwieczny problem kojarzący się nam z hasłem urządzanie łazienki. W małej przestrzeni warto rozważyć prysznic, który pozwoli nam na zaoszczędzenie przestrzeni. Jeśli jednak bardzo zależy nam na wannie pamiętajmy, że obecnie mamy na rynku wanny w różnych kształtach i wymiarach, powinno udać się dopasować jedną z nich do naszej łazienki.

3. Pralka w łazience

Jeśli nasza łazienka jest naprawdę mała rozważmy zrezygnowanie z umieszczenia w niej pralki. Zyskamy dzięki temu przestrzeń Pralkę możemy przenieść do kuchni lub też do szafy w przedpokoju.

4. Lustra

Niby oczywiste, że w łazience nad umywalką powinno znaleźć się lustro. Jednak nie chodzi jedynie o nie. W małej łazience możemy postawić na całą lustrzaną ścianę lub zastosowanie wielu małych luster, które odbijając przestrzeń skutecznie wizualnie ją powiększą. Ciekawym, czasami stosowanym przez architektów wnętrz rozwiązaniem jest montowanie luster na sufitach małych pomieszczeń, co je podwyższa i również wizualnie powiększa.

5. Przechowywanie

W małej łazience musimy sprytnie wykorzystywać przestrzeń. Ta zasada dotyczy także zaaranżowania przestrzeni na potrzeby przechowywania kosmetyków i detergentów. Wnęka nad stelażem toalety, wykorzystanie miejsca nad pralką na zamontowanie półek lub powieszenie szafki lub też szafka pod umywalką. Warto pomyśleć, gdzie można zaaranżować miejsca na przechowywanie niezbędnych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *