Jak zabezpieczyć kwiaty kiedy wyjeżdżamy na urlop?

storczyk

Kwiaty są ulubioną dekoracją większości społeczeństwa. Prawie w każdym domu możemy zauważyć minimum jedną roślinę, która nadaje wyjątkowego charakteru pomieszczeniom. Każdego dnia poświęcamy im swój czas, dbamy o nie i zapewniamy im jak najlepsze warunki. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy zbliża się nasz urlop i decydujemy się na wyjazd z dala od domu?

Nie zabierzemy przecież naszych kwiatów ze sobą. Musimy zatem znaleźć sposób, który pozwoli nam zabezpieczyć je na czas naszej nieobecności. Istnieje kilka metod, które ułatwią nam rozwiązanie naszego sposobu. Chętnie się nimi z wami podzielimy.

Pierwszym sposobem jest wykorzystanie dostępnych w sklepach ogrodniczych hydrożeli. Są to produkty, które pozwalają nam na ograniczenie podlewania kwiatów nawet do dwóch tygodni. Wystarczy tylko w okresie poprzedzającym nasz wyjazd o około 2-3 tygodnie włożyć hydrożel do doniczki i zakopać go ziemią. Produkt wsiąka wodę i następnie stopniowa uwalnia ją go gleby. W dzień wyjazdu warto podlać nasze kwiaty większą ilością wody, dzięki temu hydrożel będzie spełniał swoją funkcję dłużej. Produkt ten jest często wykorzystywany i łatwo dostępny, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem.

Kolejnym produktem, który może pomóc nam uchronić nasze kwiaty przed wyschnięciem jest sączek. Pod nazwą tą kryją się ceramiczne końcówki w kształcie stożka z plastikowymi rurkami. Je również znajdziesz w sklepach ogrodniczych. Użycie ich polega na wprowadzeniu stożka do ziemi, zaś plastikowej końcówki do pojemnika z wodą. W ten sposób woda będzie dostarczana naszym kwiatom w sposób regularny i uchroni je przed uszkodzeniem.

Właściciele większej ilości kwiatów mogą zdecydować się na wykorzystanie bardziej profesjonalnych rozwiązań. Na rynku dostępne są bowiem specjalistyczne produkty umożliwiające automatyczne podlewanie roślin w domach. Sprzęt taki składa się ze specjalistycznych rurek, pojemnika na wodę, pomp oraz włącznika. W ten sposób nasze rośliny podlewane są regularnie, każdego dnia przez okres około minuty. Na rynku dostępne są również produkty posiadające czujniki mierzące wilgotność. Jest to jednak dość duża inwestycja, ponieważ jej cena może sięgać nawet kilku set złotych.

Ostatnim elementem, który możemy kupić w sklepach ogrodniczych są specjalne poidełka, są one proste w użyciu. Możemy zastąpić je zwykłymi butelkami, które wypełnione wodą i odwrócone do góry nogami wprowadzimy do ziemi znajdującej się w doniczce.

Jak widzimy istnieje wiele możliwości poradzenia sobie z ochroną naszych kwiatów w okresie naszego wyjazdu. Możemy również skorzystać z pomocy naszych bliskich i to właśnie im powierzyć zadanie podlewania naszych kwiatów, gdy nas nie będzie w domu. Nie zależnie od tego, z którego rozwiązania skorzystamy, pamiętajmy o tym, aby je wdrożyć, ponieważ uchroni nas to przed utratą naszych roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *