Mała łazienka – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój

łazienka

Urządzając własny dom i mieszkanie stajemy przed wieloma dylematami. Z jednej strony chcemy pozostać wierni swoim gustom, z drugiej zaś zależy nam, aby mieszkanie wyglądało modnie i świadczyło o tym, że nadążamy za trendami. Nie inaczej jest kiedy urządzamy łazienkę. Jakie więc są – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój łazienki 2020?

1. Kafle na lata

Urządzając łazienkę pamiętajmy, że niektóre jej elementy takie jak kafelki i armatura mają nam służyć przez lata. Postawmy więc na ponadczasowość i klasykę to bezpieczniejsze. Jeśli więc nie marzymy o złotym sedesie od lat, a jedynie lubi złoto we wnętrzach lepiej postawić na zwykła białą toaletę a złoto zastosować w formie dodatków: wieszaka na ręcznik, ramy lustra czy też mydelniczki i kubeczka na szczotki do zębów.

2. Baw się dodatkami

Odważne dodatki nadają wnętrzu charakteru. Kolorowe ręczniki czy też inne ozdoby sprawią, że wnętrze nie będzie nijaki, a nabierze indywidualnego charakteru. Takie elementy pozwalają także na szybką zmianę kolorystyki wnętrza. Ich wymiana potrafi zmieniać charakter wnętrza na przykład zależnie od pory roku.

3. Ciekawe elementy

Stara walizka lub wiklinowy kosz w roli bieliźniarki albo drabina w roli wieszaka na ręczniki to ciekawe elementy, które sprawiają że wnętrze jest stylowe. W końcu nasze łazienki często pełnią także rolę domowego spa.

4. Wanna czy prysznic?

Nawet jeśli nie dysponujemy duża przestrzenią, a nie potrafimy rozwiązać tego dylematu możemy zdecydować się na rozwiązanie, które pozwala zachować wannę i posiada funkcjonalność prysznica. Mowa oczywiście o szklanych parawanach na wannowych, które umożliwiają nam wzięcie prysznica w przestrzeni wanny bez wywoływania powodzi w łazience.

5. Spójność z resztą mieszkania.

Pamiętajmy, że łazienka stanowi integralną część reszty mieszkania. Warto zadbać więc o to aby posiadała jakieś wspólne mianowniki nawiązujące do wystroju reszty domu. Może to bym podobna kolorystyka dodatków lub też podobny styl. Industrialna, betonowa łazienka w mieszkaniu urządzonym w stylu glamour może wygląd nieco dziwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *