Jak Czyścić Toster i Opiekacz do Kanapek?

toster

Dokładne i regularne czyszczenie niewielkich sprzętów kuchennych jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Resztki pożywienia z czasem mogą być wyjątkowo uciążliwe do usunięcia, ale również szkodliwe dla organizmu. Jednymi z najbardziej uciążliwych w myciu sprzętów są wszelkiego rodzaju tostery, opiekacze do kanapek (tzw. sandwiche) i gofrownice.

Jak umyć toster?

Toster to urządzenie, które posiada dwie pionowe przegródki, w których umieszcza się pojedyncze kromki wybranego pieczywa. Wysoka temperatura sprawia, że w ciągu kilku chwil są one opiekane, dzięki czemu powstają chrupiące grzanki. Aby dokładnie wyczyścić toster potrzebujesz:

– ręcznik papierowy,
– wodę z octem,
– wąską szpatułkę lub nieużywaną szczoteczkę do zębów.

Pierwszym krokiem jest wyjęcie i wyczyszczenie podstawki, która znajduje się w dolnej części urządzenia. To właśnie na nią spada większość okruchów pieczywa w trakcie przypiekania tostów. Szufladę możemy z powodzeniem wyjąć oraz umyć pod bieżącą wodą.

Z wierzchu toster wystarczy przemyć wodą z octem lub z płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć do sucha.

Najbardziej problematyczne są komory, w których umieszczane jest pieczywo – choć większość okruchów spada na podstawkę, przez wysoką temperaturę niektóre z nich mogą przypiekać się do ścianek urządzenia.

W celu ich usunięcia wystarczy wykorzystać lekko zwilżoną, miękką szczoteczkę do zębów lub szpatułkę pokrytą kawałkiem gazy lub cienkiego materiału.

O czym musimy pamiętać?

1. Przed rozpoczęciem czyszczenia tostera należy odpiąć go z prądu, natomiast po zakończeniu czynności zostawić go do całkowitego wyschnięcia.

2. Do czyszczenia podstawki oraz przegródek nie należy używać silnych detergentów – usunięcie pozostałości środków chemicznych z wnętrza tostera jest niemożliwe, przez co może to stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia.

3. Do czyszczenia tostera nie można używać druciaków oraz ostrych szczotek – mogłoby spowodować to uszkodzenie powłoki, przez urządzenie nie nadawałoby się do użytku.

Wszelkie urządzenia AGD – także toster – należy przede wszystkim czyścić regularnie, po każdym użyciu. Pozwoli to na uniknięcie trudnych do usunięcia przypaleń oraz zagwarantuje bezpieczeństwo i komfort używania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *