Aranżacje małej sypialni

sypialnia

Sypialnia jest miejscem największej intymności człowieka jak i też miejscem, w którym bardzo chętnie sie przebywa. Bardzo ważne jest, aby była ona mobilna i wygodna oraz aby chciało nam się w niej być. Można czuć się dobrze zarówno w dużej jak i małej sypialni wszystko zależy od jej urządzenia. W każdej sypialni powinno sie znajdować przede wszystkim łóżko jak i podręczna szafeczka. Dodatkowo bardzo ważne są różnego rodzaju schowki czy nawet szafa, jeżeli nie mamy oddzielnej garderoby. W sypialni możemy planować, w co się ubierzemy jak i tez za pewne będziemy się w niej przebierać, dlatego ważne jest, aby wszystko było pod ręka. Dodatkowo ważne są kolory sypialni, aby nie było to miejsce mroczne, a przyjemne dla oka i odpowiednie do odpoczynku po ciężkim dniu.

Podesty i inne rozwiązania

W małej sypialni można sie posłużyć kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, aby stała sie ona wyjątkowym miejscem. Jednym z takich rozwiązań są różnego rodzaju podesty. Pozwalają one zwiększyć sypialnię oddzielając jej części. Podest może być również doskonałym schowkiem w formie szuflady. Pozwala to zaoszczędzić miejsce przy ścianach jak i tez zwiększyć jej mobilność. Na podeście można umieścić łóżko, dzięki czemu pod nim można schować pościel. Dodatkowo ważna jest zabudowa ścian. Przy bardzo małych sypialniach warto jest się zastanowić nad łóżkiem, które będzie chowane w meblach w formie wachlarza. W ten sposób po rozłożeniu kładąc się będzie się wchodzić z drzwi do łóżka, ale w dzień łóżko można podnieść – schować i cieszyć się cała powierzchnia podłogi.

Innym dobrym rozwiązaniem na małą sypialnie jest zabudowanie przestrzeni nad łóżkiem. W odpowiedniej wysokości – tak, żeby nie uderzać głową – można zaaranżować meble. Mogą to być półki jak i zamykane szafki zabudowujące ścianę do samego sufitu. Na ich spodzie można zamontować lampki czy też halogeny, które będą dodawały uroku i oświetlały miejsca w łóżku, co pozwoli na wieczorne czytanie książki. Jest to rozwiązanie bardzo łatwe jak i jednocześnie wygodne. Dzięki temu można zaoszczędzić powierzchni podłogi w sypialni i pozwolić sobie na większe łóżko sypialniane.

Przy meblach w małej sypialni bardzo ważne są drzwi. Przede wszystkim powinny być one suwane. Ułatwia to dostęp do nich i jednocześnie bardzo efektownie wyglądają. Przy drzwiach suwanych przy szafie czy też szafeczkach nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do otwierania drzwi wachlarzowych, co pozwala nam na głębszą zabudowę. Komody są bardzo modne jednak przy małych sypialniach lepiej jest je sobie odpuścić – zajmują sporo miejsca a przy tym nie są aż tak pakowne jak zabudowana ściana, a zawsze sie znajdzie cos do schowania. W większości jesteśmy chomikami i składujemy wiele rzeczy w domu. Wiele gospodyń domowych kieruje sie myślą, że nigdy nie jest za wiele zmian pościeli, ręczników czy też ścierek. W komodach ciężko jest je ułożyć – bardziej pakowne są półki.

Kolory w małej sypialni

Przy wyborze pomieszczenia w domu na sypialnie warto jest się skupić na tym, aby miała ona okno. Jeżeli nie jest to możliwe to trzeba pamiętać o tym, żeby nie zrobić z małej sypialni grobowca. W małych pomieszczeniach powinny być zaaranżowane przede wszystkim jasne kolory. Daje to poczucie świeżości jak i wizualnie zwiększa pomieszczenie. Dodatkowo bardzo efektownie wyglądają w małych sypialniach lampki nocne – dodają one uroku i jednocześnie klimatu pomieszczeniu. Wielkość sypialni wizualnie można zwiększyć również lustrami. Zabudowując ścianę zamiast drzwi można wstawić lustra. W jasnej przestrzeni powstaje efekt odbicia zwiększający całą sypialnię. Wydawałoby się, że duże lustra są trudne do utrzymania pod względem czystości. Jest tak, ale w przypadku na przykład kuchni gdzie na powierzchni lustra osadzają się różnego rodzaju opary pożywienia czy też dzieci ciągle je brudzą paluszkami. Sypialnia to indywidualne miejsce, gdzie każdy powinien czuć sie dobrze i przede wszystkim jest to miejsce bardzo intymne. Nie będą tam przygotowywane posiłki ani też nie będzie to miejsce dostępne dla wszystkich, dlatego też lustra w sypialni nie wymagają ciągłego mycia i można sobie na nie z czystym sumieniem pozwolić.

Jak widać istnieje wiele rozwiązań na aranżację małej sypialni. Jeżeli sami nie potrafimy tego zrobić zawsze można udać się do specjalisty i wstępnie określić nasze potrzeby. Na rynku istnieje wiele firm, które proponują już gotowe rozwiązania, ale również indywidualnie projektują zabudowy małych przestrzeni według wytycznych klienta. Przede wszystkim tego typu usługi oferują firmy, które oprócz projektu również wykonują kompleksowo cała usługę zabudowy. Daje nam to gwarancję, ze wszystko będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami jak i wytycznymi zawartymi w projekcie. Jednocześnie możemy grosze zapłacić za dany projekt i udać się do innego wykonawcy. Dobrze zaprojektowane i wykonane sypialnie przez wiele lat będą nam służyć i jednocześnie będą odzwierciedleniem nas, co pozwoli na relaks i odpowiedni wypoczynek, bo przecież najlepiej odpoczywa się w miejscu, które się lubi jak i wywołuje u nas pozytywne emocje.

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 11 maja 2017 o 22:21

    U mnie żona wstawiła łóżko do sypialnie i małą półeczkę. Minimalizm pełną gębą xD

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *