Aranżacje małego biura

małe biuro

Małe biuro, aby przyciągało klientów powinno przede wszystkim dobrze wyglądać. Czasy, w których klienci nie przywiązywali wagi do tego, w jakich warunkach są przyjmowani i w jakich warunkach są załatwiane ich sprawy dawno minęły. Dziś klient wymaga dobrego gustu jak i odpowiedniej obsługi bez względu na to czy idzie coś załatwić w banku, urzędzie czy innym miejscu usługowym. Każdy właściciel prowadzący jakiekolwiek biuro powinien zdawać sobie z tego sprawę.

W przypadku małych powierzchni najważniejsze są ściany i oświetlenie. Małe przestrzenie powinny sprawiać wrażenie dużej swobody i być przyjazne dla klientów. Dużo przyjemnego światła jak i jasne ściany optycznie powiększają dane pomieszczenie biurowe. Podczas aranżacji takiego wnętrza, małego wnętrza biura trzeba pamiętać o tym, że to nie jest dom i nie będziemy tam przyjmować znajomych na kawę tylko biuro – miejsce pracy jak i miejsce gdzie kontrahenci powinni być przyjmowani w neutralnych, swobodnych warunkach. Dlatego też, mimo, że na przykład nie lubimy kolorów takich jak na przykład beż to ze względu na dobro naszych interesów powinniśmy się na taki kolor ścian zdecydować.

Oświetlenie to drugi niezwykle ważny element przy aranżacji wnętrza małego biura. Dodaje ono uroku, ciepła jak i przede wszystkim jasności. W połączeniu z odpowiednim kolorem ścian odpowiednie światło potrafi niesamowicie powiększyć optyczna przestrzeń.

Biuro to nie tylko miejsce, w którym załatwia się sprawy urzędowe – to również miejsce, w którym powinien cały czas być zachowany porządek. Ważne jest, żeby nie było w nim zbędnych rzeczy jak na przykład świeczniki, ramki do zdjęć czy inne bibeloty. Nie każdy lubi takie dodatki i niektóre osoby uważają ich ustawianie w pomieszczeniach za całkowity brak gustu. Nie oszukując się – chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dla wielu osób to pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc jeżeli do biura, w którym znajduje się ogrom rzeczy zbędnych wejdzie osoba, która tego po prostu nie lubi to może nie skorzystać z usług. Jak widać w biurze ważna jest prostota połączona z elegancja i dobrym gustem. Sukces tkwi w szczegółach.

Kolejnym niezbędnym elementem w każdym biurze są meble. Podczas aranżacji małych biur trzeba zwrócić dokładnie uwagę na to, kto będzie w danym biurze pracował i jakie będzie pełnił funkcje, jakie będzie wypełniał obowiązki. Jeżeli będzie to biuro, do którego rzadko ktoś zagląda – jest to bardziej samodzielne stanowisko to można mniejszą wagę zwrócić na przyjmowanie gościa a większą na wygodę pracy. W tym przypadku dla gości wystarczy dodatkowy fotel czy tez krzesło. Mimo wszystko – bez względu na to, kto i jak będzie pracował zawsze to dodatkowe krzesło danym pokoju, biurze powinno być. Bardzo ważne jest również, aby osoba obsługująca dane małe biuro miała tak ustawione biurko, żeby zawsze być twarzą do drzwi i osoby przyjmującej. Prywatność wszystkich danych powinna być zachowana, dlatego klient powinien siedzieć po drugiej stronie komputera a nie obok. Samo biurko powinno być wybierane w taki sposób, aby można było łatwo do niego dojść jak i przede wszystkim – powinno być wybierane w takim sklepie gdzie dostępne są również inne meble – jak komoda czy szafa – w tej samej linii. Brakiem gustu jest zaaranżowanie mebli w małym biurze w różnych kolorach jak i wzorach. Zawsze można do biura zamówić meble na wymiar, jednak oferta sklepów meblowych jest dziś tak szeroko rozwinięta, że każdy w nich znajdzie coś odpowiedniego do swojego biura w dużo niższej cenie niż te meble, które będą specjalnie projektowane i wykonywane do danego pomieszczenia. Dodatkowo wynajmując dana powierzchnię biurową trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że z czasem może będziemy chcieli zmienić siedzibę biura. W tym momencie meble wykonywane na wymiar mogą już nie pasować do nowego pomieszczenia. Meble modułowe zaś dają możliwość swobodnego ich rozstawienia bez względu na to, jakie to będzie pomieszczenie.

Podczas projektowania danego małego biura trzeba wziąć pod uwagę również sprzęty, jakie będą się tam znajdować, bo dla nich też trzeba znaleźć miejsce. Niezbędny jest telefon, fax, drukarka, skaner czy coś innego. Zabudowując biuro od podłogi do sufitu ciężko będzie umieścić w neutralnym – łatwo dostępnym miejscu sprzęt niezbędny do pracy.

Jak widać małe biuro musi być miejscem przyciągającym, a nieodpychającym. Musi być zaprojektowane w dobrym guście i smaku tak, aby nie odrzucać na pierwszym wrażeniu potencjalnych klientów. Osoba, która będzie w nim przebywać musi mieć prosty i łatwy dostęp do wszystkich narzędzi pracy i pod tym katem musi być ono dokładnie przemyślane. Nie można wstawić małego biurka, postawić komputer i powiesić firankę w okno – to już nie te czasy. Teraz liczy się dobry gust i elegancja, bo czasami klient mimo to, ze jesteśmy najlepsi na rynku pod względem oferowanych przez nas usług, mimo to, że mamy dobrą cenę na dana usługę – nie skorzysta z niej, ponieważ biuro go nie przyciągnęło wystrojem czy też brudna podłogą. Klient pójdzie tam gdzie jest drożej, ale jednocześnie miejsce, w którym jest przyjęty wygląda bardzo elegancko i z tak zwaną klasą.

Aranżacje małego biura
4.4 (88.24%) 17 głosów

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mareczek Ddd

Czy będzie artykuł o dużym biurze?

Sprawdź też:
Zmieniający się tryb życia przeciętnego Polaka sprawia, że coraz częściej…
papier feng shui
Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny
Jak urządzić wnętrze
Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
czerwone drzwi
Czerwone drzwi a Feng Shui
Warto zadbać o dom przed zimą
Warto zadbać o dom przed zimą
Samodzielne projektowanie ogrodu
Samodzielne projektowanie ogrodu – krok po kroku
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
ogród
Przemyślane porady i pomysły na ogród
lighting
Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym
bateria
Bateria kuchenna ozdobą Twojej kuchni
Jak urządzić biuro
Jak urządzić biuro
Oświetlenie w stylu industrialnym – nie tylko w klimatycznych loftach
Wymieniamy źródła światła – jak dopasować żarówki do opraw i lamp?
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym