10 dekoracyjnych pomysłów, które sprawiają, że małe łazienki staną się większe

łazienka dekoracje

Małe łazienki są trudne do zaprojektowania. Z jednej strony dzięki kompaktowym wymiarom oszczędzasz pieniądze na materiałach, ponieważ zużywasz ich mniej. Z drugiej strony małe łazienki są małe i nikt nie lubi ciasnych łazienek.

1. Zawieś toaletę na ścianie. Doskonałym sposobem na zmaksymalizowanie małej przestrzeni jest wykorzystanie zawieszonej szafki i toalety. Dzisiejsza oferta produktów w obu tych sferach jest znacznie bardziej rozbudowana, niż w przeszłości i istnieją style pasujące do każdego gustu i dekoracji. Ściana podwieszona wisząca toaleta i szafki pokazują więcej podłogi i dają złudzenie, że pomieszczenie jest większe niż się wydaje.

2. Ogranicz się do dwóch kolorów farb. Tętniąca życiem tapeta, zbyt wiele kolorów farb, wzory i dodatki sprawią, że pomieszczenie będzie zaciszne i mniejsze. Dwa kolory będą świetnie sprawdziły się w małej łazience. Jeden dotyczy koloru ściany, a drugi akcesoriów.

3. Jeśli masz małą przestrzeń z wysokim sufitem, pomaluj sufit jasnoniebieskimi barwami, aby przyciągnąć uwagę.

4. Płytki podłogowe należy układać na przekątnej. Daje to pomieszczeniu iluzję powiększania się. Duże płytki wyglądają najlepiej w małych łazienkach Wybierz większą płytkę podłogową, aby otworzyć przestrzeń. Mniejsze linie stanowią iluzję większej przestrzeni.

5. Aby uzyskać złudzenie większej przestrzeni – wyeliminuj jak najwięcej plątaniny wzrokowej przy doborze sprzętu i materiałów. Czyste kabiny prysznicowe z minimalnym osprzętem.

6. Wymień kurtynę prysznicową na nową z drzwiami przeszklonymi. Otwórz pokój szklaną szybą. Jeśli łazienka posiada tylko kabinę prysznicową, należy wziąć pod uwagę nie tylko szklane drzwi, ale również częściowo zdjąć inną ścianę i zastąpić ją szkłem. Nawet niewielka powierzchnia wanny skorzysta na czystych, przezroczystych drzwiach szklanych. Jeśli szkło nie jest możliwe, należy użyć przezroczystych zasłon prysznicowych, które pozwolą na dopływ światła.

7. Rozświetl sufit za pomocą elementów do tworzenia iluzji wyższego sufitu.

Aby powiększyć pomieszczenie, spróbuj podświetlić sufit podświetleniem. Stworzy to wrażenie wyższych sufitów i większej przestrzeni. W wąskim pomieszczeniu oświetlenie jednej ściany światłem daje złudzenie bardziej otwartej przestrzeni.

8. Wybieraj mniejsze szuflady łazienkowe. Wiele firm robi teraz “apartamentowe” marzenia. Albo z umywalką naścienną.

9. Magazynowanie: ręczniki, papier toaletowy, artykuły codziennego użytku (pasty do zębów, środki czyszczące, makijaż)

Marnotrawstwo miejsca: Zlewozmywaki z podstawą (piękne, ale nie funkcjonalne w przypadku ograniczonej przestrzeni). Za hakami do drzwi ręczników lub nad torbami do przechowywania małych urządzeń (do włosów, makijażu) i/lub półek wewnątrz ścian.

9. Unikaj stosowania cokolwiek, co wystaje poza ściany, szczególnie w bardzo wąskich łazienkach.

Oznacza to, że może zrezygnować z ręcznika i zamontować go na tylnej ścianie drzwi. Z wbudowanymi uchwytami papieru toaletowego i regałami na czasopisma. Nawet staraj się unikać dekoracyjnych półek. Wszystko to zabiera cenne materiały.

10. Zamiast ręczników należy używać uchwytów na kółkach. Zamiast stojaków na ręczniki użyj murale z haczykami zintegrowanymi z obrazem – jak drzewo malowane na ścianie z haczykami na gałęziach. To tak, jak gdy biwakujesz i wieszaj ręczniki na gałęziach drzew, aby schnęły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *