Feng Shui: cykl twórczy i przepływ energii

pokój

Starożytna chińska teoria o harmonii w życiu, odnosi się do wielu różnych sfer życia. Nic więc dziwnego, że ludzie tak chętnie urządzają swoje mieszkania w oparciu o tą teorię. Feng Shui mówi o tym, że wszędzie musi być harmonia, że dobra energia musi swobodnie przepływać, dlatego przy urządzaniu mieszkania zgodnie z tymi zasadami, trzeba się trzymać kilku prostych zasad.

Jak rozpoznać mieszkanie urządzone według zasad Feng Shui?

Bardzo łatwo można rozpoznać mieszkaniem, które zostało urządzone według zasad Feng Shui. Takie mieszkanie ma przede wszystkim wiele wolnej przestrzeni, przez którą dobra energia Chi może swobodnie przepływać.

Dlatego na środku pomieszczeń nie stoją żadne meble, nie ma też w nich żadnych zbędnych dekoracji i ozdób. Wszystkie meble, które mają charakter wypoczynkowy, są postawione pod ścianami, bo dzięki temu tworzy się dobra energia bezpieczeństwa. Jeśli zaś chodzi o półki, to wszystkie one są zamknięte.

Nie ma w takim pomieszczeniu żadnych otwartych szaf, by dobra energia nie uciekała. Kolejną ważną kwestią są rośliny. W mieszkaniu urządzonym zgodnie z zasadami Feng Shui nie ma sztucznych i zasuszonych kwiatów.

Wszystkie rośliny są zadbane, zdrowe i pięknie kwitną. Zasuszone rośliny i te wyschnięte, wskutek zaniedbania, generują złą energię i prowadzą do nieszczęścia w życiu prywatnym.

Lustro, gdzie je umieścić?

Wiele energii gromadzi się także w lustrze. Dlatego niezwykle ważne jest by umieścić je w odpowiednim miejscu w domu. Na pewno nie wolno wieszać lustra na przeciwko drzwi wejściowych do domu.

Dobra energia wpada do domu przez otwarte drzwi, jeśli na przeciwko znajdzie się lustro, wtedy energia ta się odbije i ucieknie z domu. Tak samo ważne jest by nie wieszać lustra na przeciwko łóżka w sypialni. Bardzo źle gdy osoba leżąca w łóżku, się w nim widzi.

To także generuje szkodliwą i nieprzyjemną energię w całej sypialni i wpływa niekorzystnie na sen i wypoczynek. Te kilka zasad, warto wprowadzić do swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *