Producent mebli w Polsce podpowiada, jak urządzić salon na miarę marzeń

zdjęcie salonu

Remont i urządzanie domowego wnętrza od nowa to nie lada przyjemność, ale i wyzwanie. Jeżeli zastanawiasz się, czym się kierować podczas doboru zestawu meblowego, zajrzyj do naszego poradnika. Dowiesz się z niego, w jaki sposób najlepiej podejść do aranżacji salonu.

Po pierwsze: poznaj najnowsze trendy z zakresu aranżacji wnętrz

Trendy są ważne, gdyż pozwalają wyznaczyć główny kierunek, w którym zmierzać będzie cały wystrój wnętrza. Największy producent mebli w Polsce, uwzględniając najważniejsze trendy sezonu, oddają do dyspozycji użytkowników kolekcję mebli, dopasowaną do potrzeb użytkowników i stylu ich życia. Havana, Toledo, Angel – który zestaw dla siebie wybierzesz? Więcej informacji na temat najnowszych kolekcji znajdziesz na stronie internetowej https://www.meblewojcik.com.pl/.

Po drugie: dobrze określ swoje potrzeby

Choć stylistyka mebli jest szalenie istotna dla późniejszego wyglądu pomieszczenia i Twojego dobrego samopoczucia, ich funkcjonalność odgrywa nie mniejszą rolę. Projektanci dbają o to, aby oferowane kolekcje cechowały się dużą praktycznością. Zespół konstruktorów, technologów i stolarzy opracowuje rozwiązania na miarę potrzeb domowników. Witryny o różnych wielkościach, komody rtv, rozkładane stoły i półki – ich wysokość i głębokość uwzględnia potrzeby dzisiejszych użytkowników, a przy okazji odpowiednio wykorzystuje domową przestrzeń w taki sposób, aby jej nie zagracić. Zanim wybierzesz konkretne elementy zestawu, dobrze się zastanów, co Ci się najbardziej przyda w salonie. Miłośnik książek na pewno postawi na pojemną biblioteczkę, zaś dusza towarzystwa – na duży rozkładany stół.

Po trzecie: przyjrzyj się detalom wykonania

Wybierając meble do swojego salonu, weź pod uwagę liczbę domowników i ich wiek. Jeśli w planach masz powiększenie rodziny lub masz już małe dzieci, musisz to uwzględnić. Małe rączki lubią odkrywać świat za pomocą dotyku. Na rynku spotkać można zestawy, na których – bardziej lub mniej – widać odciski palców. Jeśli więc chcesz ograniczyć sprzątanie i uporczywe pozbywanie się śladów obecności maluchów, wybierz taki zestaw, który jest odporny na zabrudzenia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne techniki laminacji płyt zapewniają ich podwyższoną wytrzymałość. Zadbaj też o bezpieczeństwo najmłodszych, wybierając taką kolekcję, której front jest wykonany ze szkła hartowanego.

Po czwarte: oceń optymalne ustawienie mebli

Niezależnie od tego, czy dysponujesz dużym salonem w domu jednorodzinnym, czy skromną pod względem kubatury przestrzenią w bloku z wielkiej płyty, musisz ocenić optymalne ustawienie poszczególnych elementów. Zadbaj o to, aby żaden z nich nie blokował swobodnego poruszania się po pomieszczeniu.

Po piąte: zadbaj o odpowiedni montaż mebli

Większość produkowanych dziś mebli do klienta przyjeżdża w formie zestawów elementowych do samodzielnego złożenia. Jeżeli czujesz, że możesz mieć problemy ze skręceniem mebli, poproś o pomoc innego domownika lub przyjaciela. To świetna okazja do spotkania przy kawie. Pamiętaj, aby stosować się do instrukcji dołączonej do zestawu. Jeśli producent wymaga przykręcenia komody do ściany, po prostu to zrób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *