Jak ożywić wnętrze: 10 Praktycznych Porad

salon

Wybieramy kolory do mieszkania, a dopiero po zakończeniu remontu okazuje się, że wszystko wyszło blado. Szukamy szybkich i tanich sposobów na ożywienie wnętrz.

To wcale nie musi być wymagające, wystarczy się zastanowić, czym dysponujemy, co można dokupić, czy mamy zdolności manualne w zakresie DIY i wreszcie jakie są ogólne oczekiwania co do efektu końcowego. Oto dziesięć propozycji na to, jak ożywić wnętrze dodatkami.

1. Zasłony

Prosty trick, ale zazwyczaj dobry materiał sporo kosztuje. Jeśli domowy budżet nie pozwala na wykonanie pełnych zasłon na całe okno, zamówić można tylko kawałek materiału, nie służący do zaciemniania pomieszczenia, a po prostu do ozdoby.

2. Poduszki

Sztuka układania poduszek jest wciąż ulepszana i panują co rusz to nowe trendy. Jeśli mamy już wypełnienie, bardzo łatwo dokupić nowe poszewki i w ten sposób, niewielkim nakładem finansowym, otrzymujemy spektakularny efekt.

3. Narzuta na łóżko lub sofę

Bez względu na to, czy mówimy o sypialni, czy o salonie, łóżko lub sofę można ozdobić kolorowymi kapami. Od czasu do czasu do mody powracają pachworkowe narzuty, spektakularnie ożywiając nawet całkowicie biały pokój.

4. Świece zapachowe

Jeden z najtańszych sposobów. Same świece nie są bardzo drogie. Możemy także zakupić ozdobne świeczniki lub podstawki w pasującym do wnętrza stylu.

5. Obrazy

Przy większym budżecie można zainwestować w obrazy z galerii sztuki bądź dzieło ważnego artysty, to też kapitał na przyszłość. Dysponując bardzo małymi środkami, lepiej kupić płótno, pomalować je w całości dowolną, kolorową farbą i powiesić. Tanio, sprytnie i efektownie. Przy ciekawym rozmieszczeniu kwadratów, kół lub prostokątów, uzyskamy efektowny wygląd pomieszczenia!

6. Łapacze snów

To doskonały element do ozdobienia sypialni. Łapacze snów składają się najczęściej z jednego bądź dwóch kół, piórek i koralików. Wszystko dobrać można do ogólnej kolorystyki i uzyskać ciekawy wygląd sprzyjający relaksowi.

7. Kolorowe pufy

Puf jest ostatnimi czasy bardzo modnym elementem dekoracyjnym. Wbrew jego podstawowej funkcji, nie zawsze służy do siedzenia, a raczej do ozdobienia wnętrza kolorowymi akcentami.

8. Naklejki na ścianę

Duże, małe, napisy, kwiaty, zwierzęta. Dostosowane do gustu i pasji właściciela mieszkania. Możliwe do wykonania własnoręcznie, więc nie wymagają dużych nakładów finansowych.

9. Kolorowe światło

Do dyspozycji otrzymujemy kolorowe żarówki LED. W lampkach niejednokrotnie mamy możliwość ustawienia dowolnej barwy światła. Codziennie można ozdobić mieszkanie w inny sposób.

10. Własna twórczość

Na koniec pozostawiamy punkt: własna twórczość. Jeśli masz jakąś pasję, pokaż ją całemu światu, może będzie na tyle nietypowa, że dany element ożywi cały pokój?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *