Kolory farb do kuchni

Kolory farb do kuchni

Kuchnia w jakich barwach – jasnych czy ciemnych? Które kolory są obecnie w modzie? Warto wziąć pod uwagę, że dobrze dopasowane kolory w kuchni to połowa sukcesu aranżacyjnego. Świeże, nowe odcienie mogą wprowadzić całkowitą metamorfozę wnętrza. Przed rozpoczęciem malowania, warto sprawdzić, które kolory podobają nam się najbardziej i będą pasowały do naszej kuchni.

Kolory farb do kuchni są niezwykle istotne. Oprócz kreowania wnętrza, nadawania nastroju, mogą nawet… poprawiać apetyt. Producenci farb wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferują mnóstwo ciekawych odcieni. Łatwo się jednak pogubić w tym nadmiarze. Obecnie najpopularniejsze są odcienie szarości i bieli. Śnieżna biel pasuje do wnętrz w różnych stylach. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się też kuchnie w mocnych kolorach, nawet takich jak czerń. Tutaj jednak warto pozostać ostrożnym i stosować ciemniejszą barwę raczej jako dodatek.

Modne kolory farb do kuchni

Dużą popularnością cieszy się intensywna czerń, ale jako dodatek do wystroju. Świetnie sprawdza się ona jako kolor uzupełniający, np. na podłodze, blacie czy części ściany. Najchętniej zestawia się ją z barwą białą (ewentualnie ecru) lub modnym drewnem. Zazwyczaj rezygnujemy już z kolorowych kuchni – zielonych, żółtych, czerwonych czy pomarańczowych. Zdecydowanie lepiej prezentuje się w tym pomieszczeniu klasyka.

Jak wybrać kolory farb do kuchni?

Przy wyborze odcienia należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia oraz jego oświetlenie. Jeśli przypadły nam do gustu ciemniejsze barwy, to pamiętajmy, że znacznie lepiej prezentują się one w dużych pomieszczeniach. Istotne w kuchni jest to, by dochodziło do niej jak najwięcej naturalnego światła. Jeśli to niemożliwe, to należy zadbać o jej dokładne oświetlenie – tak, aby każdy najmniejszy zakamarek był widoczny.
W przypadku kuchni o niewielkich rozmiar lub niezbyt dobrze oświetlonej, najlepiej postawić na jasne odcienie. Jednak czysta biel może dawać wrażenie pustki – najlepiej wstawić jakiś mocniejszy akcent, np. kolorową szybę nad blatem albo ciemny blat w zestawieniu z białymi szafkami kuchennymi. Oprócz kolorów ścian warto też wziąć pod uwagę białe bądź bardzo jasne meble z połyskiem – dzięki temu będą one odbijały światło i rozjaśniały wnętrze.

Odcienie bieli i drewno

W kuchni najchętniej widzimy kolory stonowane, takie jak szarości, biele czy barwy drewna.
Gdy połączymy biały z drewnem, to otrzymujemy ciepły, naturalny efekt. Warto wiedzieć, że biel to nie tylko śnieżny odcień. Można postawić na biel stonowaną, przełamaną ecru, jaskrawą, ciepłą. Możliwości jest wiele. Świetnie prezentuje się połączenie wybranego odcienia bieli z drewnianymi meblami i blatami. Tworzy to nowoczesny, elegancki wystrój kuchni, który na każdym zrobi dobre wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *