Kolory farb do kuchni. Jakie wybrać?

kolory w kuchni

Jak wszyscy dobrze wiemy kolory odgrywają u ludzi bardzo ważną rolę w postrzeganiu świata. Mogą one zarówno pozytywnie na nas wpływać jak i negatywnie. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór kolorów w każdym z pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Statystycznie to w kuchni i pokoju ogólnym spędzamy najwięcej czasu w trakcie dnia. To jak jest urządzona kuchnia wpływa na nasze samopoczucie.

Kierując się wystrojem kuchni warto zwrócić przede wszystkim uwagę na kolory farb na ścianach. Na rynku dostępna jest cała paleta różnych odcieni i barw. Jak w takim gąszczu dobrać odpowiedni kolor dla siebie? Pomocne może być kilka prostych wskazówek przy doborze koloru dla swojej wymarzonej kuchni.

Zawsze modna była kuchnia o kolorze czystej bieli. Dzięki zastosowaniu koloru białej farby nasza kuchnia będzie uniwersalna. Natomiast wadą takiego rozwiązania jest to, że taka biała ściana może się w łatwy sposób ubrudzić. Aby temu zapobiec można użyć koloru żółtego, który także dodaje energii do działania. Popularnymi kolorami są także kolory szary i niebieski. Szarą kuchnię cechuje powaga, dlatego też dobrze współgra z klasycznym i surowym umeblowaniem. Szary dobrze się komponuje z ciemnymi meblami.

Niebieski kojarzy się z kuchnią nowoczesną, też dość często występuje w nowoczesnych kuchniach. Do farby niebieskiej pasują jasne i beżowe meble. Do odważnych kolorów kuchni może należeć czerwony. Polecany jest zwłaszcza do nowoczesnych i dużych pomieszczeń. W obiegowej opinii czerwony poprawia apetyt i daje pozytywny zastrzyk energii. Dzięki tej barwie nasza kuchnia nabierze niespotykanego blasku. Bardzo rzadko spotykanym kolorem farby w kuchni jest kolor różowy. Trudno jest go wkomponować w dodatki i wyposażenie kuchenne.

Dobrze dobrany próbnik może rozwiązać nasze dylematy w doborze właściwych kolorów. Przystosowanie go do wybranego wyposażenia może dać pełen pogląd na całą kompozycję naszego wnętrza. Jednak najważniejsza przy wyborze koloru farby do kuchni powinna być własna intuicja i nasze subiektywne odczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *