Kolory farb do salonu: Jakie warto wybrać?

duży salon

Zapraszamy na salony! Rzeczywiście salon to pomieszczenie reprezentacyjne w każdym domu, to tu zaprasza się gości na wystawny obiad i popołudniową kawę. Najczęściej połączony jest z jadalną, czasem też z aneksem kuchennym. Wydzielanie stref jest możliwe między innymi dzięki zastosowanej kolorystyce. A jeśli już o tym mowa, to jakie barwy najlepiej wyglądają w pokoju dziennym?

Salon jest doskonałym punktem wyjścia, by właśnie do niego dostosować pozostałe pomieszczenia pod względem stylu i kolorystyki. Podstawowe zasady dobierania wzorów i barw mówią o tym, że do małych przestrzeni najlepiej wybrać jasne kolory.

Przy większych pokojach jest większa dowolność, jednak nawet te przestronne salony przy ciemnych ścianach wyglądać będą przytłaczająco. Stawiając na ciemniejszą kolorystykę, wybór farby nie powinien ograniczać się do jednego odcienia. Zaszaleć można również z wzorami i tapetami, ozdabiającymi ścianę.

Jaki kolor do jakiego stylu?

Standardowe style dominujące aktualnie wśród konsumentów rządzą się swoimi prawami i jeśli ktoś chce podążać za obecnymi trendami, to łatwo znajdzie podpowiedzi co do tego, jakie kolory wybrać do salonu.

Najmodniejszy w ostatnich latach jest styl skandynawski. Co do niego nie ma większych wątpliwości. Użycie koloru białego na ścianach jest intuicyjne. Kolorowe jest tutaj drewno, na którym skupia się wzrok osoby wchodzącej po raz pierwszy do pomieszczenia.

Projektując mieszkanie w stylu industrialnym także myślimy o kolorze białym, jednak często używa się odcieni szarości. Ważne jest to, że barwę dominującą tworzy najczęściej ceglana ściana, będąc równocześnie dekoracją.

Artystyczne i eleganckie salony podkreślane są dzięki fioletom oraz przez róż pompejański. Te kolory pasują do bardzo eleganckich i zdobionych mebli, nierzadko w kolorze białym. To połączenie przywodzi na myśl magnackie pałacyki.

Eko-trend

Jeśli mieszkanie znajduje się w bloku w centrum miasta, niełatwo uzyskać eko-wnętrza. Namiastką trendu ekologicznego może być jednak zastosowanie odpowiednich barw w całym domu. Kolory ziemi to beże, brązy i szarości. W połączeniu z zielonymi dodatkami, jak poduszki oraz oczywiście kwiaty, efekt będzie niesamowity!

4.7/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *