Materac sprężynowy czy piankowy? Krótkie zestawienie zalet obu modeli

pokój

Odpowiedni materac do sypialni czy pokoju dziecka to gwarancja zdrowego, regenerującego snu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Dokonując wyboru optymalnego materaca często zastanawiamy się jaki materac wybrać? Dwa najpopularniejsze typy – materac sprężynowy i materac piankowy, charakteryzują określone zalety. Oto ich krótkie zestawienie.

Materac sprężynowy – najważniejsze zalety

Zarówno klasyczny materac ze sprężynami łączonymi w jedną powierzchnię (bonellowy), jak i nowoczesny materac kieszeniowy, w którym każda ze sprężyn jest od siebie odseparowana, to inwestycja na lata. Każdy materac sprężynowy ma bowiem imponującą żywotność i nadaje się do użytkowania przez bardzo długi okres czasu. Co więcej, wypełnienie tego typu materaca nie ogranicza swobodnego przepływu powietrza, dzięki czemu w jego wnętrzu nie zagnieżdżają się bakterie, wirusy, grzyby i alergeny. Z tego względu, wysokiej jakości materac sprężynowy można polecić alergikom. Dodatkowo, materac na sprężynach nadaje się nawet dla osób ze znaczną nadwagą. Ponadto, jest to produkt stosunkowo tani – uniwersalny model bonellowy o gęstości sprężyn wynoszącej 111 sztuk na metr można nabyć na SekretSnu.pl już za nieco ponad 300zł.

Atuty, jakie posiada materac piankowy

Pod pojęciem sklep z materacami kryje się materac wykonany z tworzywa sztucznego w formie pianki, której rodzaj determinuje właściwości produktu. Odpowiedź na pytanie jaki materac wybrać spośród modeli piankowych zależy więc w dużej mierze od preferencji użytkownika. Mimo to, niezależnie od materiału wykonania, każdy materac piankowy dopasowuje się do sylwetki i pozycji przyjmowanej w trakcie snu i zapewnia równomierne rozłożenie masy ciała. Dzięki temu, materac tego typu można zarekomendować osobom obłożnie chorym czy borykającym się z różnego rodzaju dolegliwościami kręgosłupa czy stawów. Materac piankowy powinien spodobać się najbardziej wymagającym użytkownikom ze względu na fakt, że w niemalże każdym modelu dostępnym na rynku stosowane są nowoczesne systemy wypełnień, znacznie podnoszące bezpieczeństwo i komfort korzystania z takiego materaca. Reasumując, zarówno materac sprężynowy, jak i materac piankowy mają wiele zalet, które docenią różnego rodzaju użytkownicy. Niezależnie od tego, jaki materac wybrać się postanowi, warto postawić na model wysokiej jakości – dobry materac do spania można nabyć np. w sklepie internetowym SekretSnu.pl, we współpracy z którym powstał ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *