Fotele biurowe naprawdę przyjazna dla kręgosłupa

fotele biurowe

Na rynku są setki modeli foteli do siedzenia przy komputerze lub biurku. Jednak nie każdy z nich będzie równie dobry dla kręgosłupa. Poza tym fotel biurowy trzeba też dopasować do budowy ciała użytkownika.

Jak dobrać fotel biurowy?

Osoby pracujące przy komputerze lub biurku spędzają czasem na siedząco przez kilka czy kilkanaście godzin dziennie. Wydaje się więc, że dobór naprawdę ergonomicznego fotela powinien być kluczowy, ale nie zawsze tak jest. Częściej kupuje się go w markecie czy salonie przy okazji kompletowania wyposażenia całego biura.

Tymczasem źle dobrany mebel może nawet sprzyjać powstawaniu zwyrodnień kręgosłupa. Poza tym praca w nim będzie męcząca, co bezpośrednio przełoży się na wyniki. Dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i nie zadowalać się najtańszym modelem. Kupując przez internet, lepiej wybrać model regulowany, który pozwoli już w domu dopasować go do wzrostu. Poza tym warto dopasować go do wysokości biurka, by rzeczywiście siedzenie przy nim było przyjemne. Najważniejsze, by za biurkiem stał specjalnie przeznaczony do tego mebel, a nie zwykłe krzesło czy fotel tapicerowany. Osoby, które mają problemy z kręgosłupem, mogą wybrać modele z podpórką na kolana lub dodatkowym wzmocnieniem w okolicy karku.

Co liczy się przy komputerze?

Fotele biurowe dla graczy mogą zadziwiać ilością kolorów i przeszyć. W rzeczywistości charakterystyczny wygląd jest jednak wynikiem funkcji, a elementy nie są rozmieszczone przypadkowo. Do długotrwałej pracy przed komputerem warto wykorzystywać fotele z dodatkowym wsparciem dla karku, łokci i nadgarstków – nieocenione przy długotrwałej pracy myszką. W sklepach takich jak kupmeble.pl znaleźć można modele takie jak Wau Elastomer czy Tilt Zanda, które posiadają wszystkie te elementy.

Funkcja i wygląd

Większy problem mają właściciele firm, którzy muszą dobrać do biura kilkanaście czy kilkadziesiąt foteli. Muszą one być uniwersalne i odpowiadać zarówno potrzebom informatyków, którzy będą spędzać przed monitorem długie godziny, jak i osób spędzających czas na pisaniu przy biurku. Tu lepiej postawić na klasykę i fotele w jednolitych kolorach. Sprawdzą się czerwone czy beżowe fotele gabinetowe. Najlepiej z regulacją wysokości i odczepianymi podłokietnikami, by dało się je personalizować.

Coś dla estetów

Większość foteli biurowych ma charakterystyczny wygląd. Niekoniecznie jest on uniwersalny i nie do każdego pomieszczenia będzie pasował. To szczególnie dotkliwe, gdy miejsce do pracy znajduje się w salonie czy sypialni, a także w biurach, które pełnią też funkcję reprezentacyjną. W takich miejscach może stanąć fotel bez zbędnych ozdób czy wyróżników, obity białą skórą lub innym materiałem w neutralnym kolorze. Takie modele można znaleźć na kupmeble.pl, gdzie przy okazji da się filtrować je właśnie pod względem barwy czy modelu obiciowego. To minimalizuje ilość czasu potrzebną na zakupy i pozwala szybko znaleźć wymarzony fotel, który będzie cieszył oko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *