Jak zaaranżować sypialnię w myśl filozofii hygge?

piękne narzuty na łózko

Jak pokazały ostatnie badania Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie. Ale w czym tkwi ich sekret? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta i mieści się w słowie hygge. Jest to filozofia, która odnosi się do sposobu życia, a także aranżacji w domu. W myśl niej należy cieszyć się drobnymi rzeczami, gestami, czy wspólnie spędzonymi chwilami. W języku polskim ciężko znaleźć odpowiednik słowa hygge, gdyż w tych kilku literach mieści się tak wiele, czyli drobne rzeczy, które dają szczęście. Warto również zaaranżować sypialnię zgodnie zgodnie z tą filozofią życia. Już teraz zdradzimy wam, że ważne są w niej dodatki, czyli piękne narzuty na łóżko, czy poduszki. A co jeszcze?

Hygge=minimalizm

Aranżacje zgodne z filozofią hygge oparte są na minimalizmie. Zatem należy stawiać na umiar, absolutnie przepych nie jest wskazany. Otóż niezwykle ważna jest funkcjonalność, stąd należy wybierać tylko to, co jest potrzebne. Oczywiście w skandynawskiej aranżacji nie może również zabraknąć dodatków, ale nie pierwszych lepszych, lecz takich, które zapewniają estetykę wnętrzu. Warto także zwrócić uwagę na kolory, gdzie powinny dominować barwy ciepłe, które wywołują pozytywne uczucia i pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Absolutnym must have jest kolor biały i różne odcienie szarości, które pięknie komponują się z dodatkami czy meblami.

Odpowiednie łóżko to podstawa

Wbrew pozorom jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest sypialnia. Dlatego powinna być ona urządzona tak, aby zapewniała efektowny wypoczynek i jednocześnie zachwycała swoim pięknem. Tak naprawdę jej najważniejszym elementem jest łóżko, które można określić sercem sypialni. Powinno ono być wygodne i jednocześnie dobrze się prezentować. W myśli duńskiej filozofii szczęścia najlepiej wybierać łóżka z naturalnego drewna, które nie tylko fantastycznie się prezentują, ale również widoczne na powierzchni sęki sprawiają, że są one unikalne, podobnie jak każde drzewo. Tutaj warto jeszcze zauważyć, że naturalne drewno pozytywnie wpływa na nasz organizm i niweluje ryzyko podrażnień skóry.

Przytulność rzecz ważna

Sypialnia powinna być przytulna, a co czynią ją przytulną? Oczywiście dodatki, ale również nie byle jakie, lecz piękne narzuty na łóżko, czy też poduszki. Poza swoją funkcją dekoracyjną są one także bardzo przydatne. Pod pięknymi narzutami na łóżko możemy się zdrzemnąć bez konieczności rozścielania łóżka. Tutaj polecamy wam modele utrzymane w delikatnej kolorystyce, która świetnie będzie komponować się z białymi ścianami, czy łóżkiem z naturalnego drewna. Warto jeszcze wybrać odpowiednie poszewki na poduszki. Doskonale sprawdzą się fluffy, czyli urocze włochacze. Możecie również wybrać modele z printem, gdzie dominuje geometryzm. Ważne jest też odpowiednie światło. Zatem polecamy Wam tylko te ciepłe. Zamiast dużych żyrandoli rekomendujemy linearne lampy. Oczywiście nie może w sypialnie zabraknąć lampy podłogowej, czy dekoracyjnych cotton balls oraz latarenek w kształcie skandynawskich domów.

Hygge – kontakt z naturą

W filozofii hygge ważny jest też kontakt z naturą i docenianie jej piękna. Zatem w Waszej sypialni absolutnie nie może zabraknąć roślin doniczkowych, wszak jak to mówią: „mieszkanie bez roślin nie jest prawdziwym mieszkaniem”. Idealnie sprawdzą się tutaj rośliny doniczkowe np. zamiokulkasa zamiolistnego, czy poczciwą paprotkę. Możliwości jest sporo. Otóż  rośliny produkują tlen oraz absorbują dwutlenek węgla, stąd doskonale wpływają na nasze zdrowie. Pamiętajcie, że o rośliny trzeba dbać, a wtedy odwdzięczą się one swoim pięknem. Absolutnie nie wybierajcie sztucznych, plastikowych roślin, gdyż są one zaprzeczeniem filozofii hygge i bądźmy szczerzy ich prezencja pozostawia wiele do życzenia, a przecież hygge nie ma nic wspólnego ze sztucznością.

Filozofia hygge to coś więcej niż tylko piękne mieszkanie, to także styl życia i cieszenie się drobnostkami. Zatem zamiast spędzać czas na oglądaniu filmów, czy graniu na smartphonie, to zdecydowanie polecamy Wam spotkanie z przyjaciółmi, czy zaproszenie ich do swojego domu na pyszną kolację, gdzie będziecie mogli pochwalić się nie tylko potrawami, ale również pięknym wnętrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *