10 sposobów na szybkie udekorowanie sypialni

sypialnia

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj śpimy około 8 godzin dziennie, a spędzamy zdecydowanie więcej czasu. Zatem powinno być to przyjazne pomieszczenie, poprawiające nastój nawet w jesienne dni. Dobrze urządzona sypialnia to nie tylko dobry sen, ale też spokojny odpoczynek. Poniżej przedstawię 10 przykładowych inspiracji do udekorowania sypialni.

1. Obrazy i zdjęcia

Jednym z pomysłów na szybkie udekorowanie sypialni może być dodanie do niej rodzinnych zdjęć z na przykład wakacji. Zdjęcia te mogą zarówno być postawione na toaletce czy szafkach jak i powieszone na ścianie. Oprócz zdjęć uwieczniających najwspanialsze chwile możemy także dodać obrazy z krajobrazami lub portretami. Trzeba jednak uważać, żeby nie było ich za dużo, popsuje to stylistykę całego pomieszczenia.

2. Tekstylia

Dodanie kolorowych poduszek także może niewielkim kosztem pomóc w udekorowaniu wnętrza. Oprócz nich można powiesić wzorzyste zasłony i firanki. Narzuta na łóżko czy koc to też detale, które działają korzystnie na odbiór sypialni. Także dywan może sprawiać, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

3. Kwiaty

Żywe kwiaty nie tylko dodadzą uroku sypialni, a także wprowadzą aromatyczny zapach i świeżość. Latem możemy urwać z własnego ogródka tulipany i róże. Poza sezonowymi roślinami możemy trzymać w sypialni rośliny takie jak na przykład drzewka bonsai. Istnieją też rośliny poprawiające stan powietrza, a zaliczane do nich są paprocie i dracena oraz bluszcz.

4. Gadżety

Gadżety typu Smart także mogą podnieść atrakcyjność pomieszczenia. Na przykład dostawienie w sypialni oczyszczacza powietrza znacznie podnosi jakość powietrza, a przy okazji mamy do dyspozycji estetyczny gadżet. Tak samo zainstalowanie lampek na ruch jest sposobem na szybkie dekorowanie sypialni.

5. Lustra

Innym pomysłem na szybkie udekorowanie sypialni jest dostawienie luster. Powiększają one zwłaszcza małe pomieszczenia, dlatego zalecane są głównie do małych pokoi.

6. Oświetlenie

Umieszczenie gustownego żyrandola także poprawia wygląd pomieszczenia. Dodatkowo można postawić na szafce lub biurku lampki nocne. Nowoczesne kształty obecnie są najczęściej preferowane.

7. Tapeta/fototapeta

Ciekawym pomysłem na dekorację sypialni może być naklejenie fototapety na ścianę. Na rynku istnieje dużo szablonów możliwych do wyboru. Do pokoju pełnego kwiatów można dołączyć fototapetę w postaci lasu deszczowego. Na pewno będzie cieszyła oko widza.

8. Akwarium

Postawienie małego krewetkarium w sypialni jest dość innowacyjnym pomysłem. Jeśli dysponujemy mniejszym zasobem gotówki możemy również zakupić rybkę akwariową w kuli, na przykład bojownika.

9. Malowanie / odświeżenie / meble

Czasem zwykłe pomalowanie ścian pomoże udekorować pomieszczenie. Ciepłe barwy sprawią, że sypialnia stanie się bardziej przytulna.

10. Liczne kryjówki na rzeczy, np. w łóżku – schowanie zbędnych rzeczy

Sprzątniecie bałaganu z zasięgu wzroku to bardzo szybki i tani sposób na dekorację sypialni. Mogą w tym pomóc dodatkowe pudełka, które umieścimy w zakamarkach czy dodatkowy schowek w łóżku.

4.8/5 - (11 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *