5 sposobów na szybkie udekorowanie sypialni

rzeźby w sypialni

Sypialnia powinna być królestwem, to miejsce, w którym należy się całkowicie zrelaksować po ciężkim dniu. Jednak nie zawsze dbamy o jej wygląd. W kilku prostych krokach można zupełnie odmienić to miejsce, niekoniecznie decydując się na pełen remont. Oto lista 5 sprawdzonych sposobów na udekorowanie sypialni.

1. Zagłówek

Czasami Problem stanowi samo nieciekawe łóżko, bądź materac, ustawiony na europaletach. Bardzo łatwo dodać do tego ozdobny zagłówek. Nie potrzeba nawet wybitnego talentu rękodzielniczego. Drogi są dwie. Jedni wybiorą ozdobne wezgłowie, które będzie wyłącznie pełniło funkcję dekoracyjną, inni decydują się na połączenie ozdoby z praktycznością. Chodzi przede wszystkim o to, aby można było swobodnie się oprzeć i w wygodnej pozycji czytać książki lub korzystać z komputera. Pikowane zagłówki są ostatnio bardzo modne. Co będzie potrzebne do jego wykonania? Wystarczy odpowiedniej długości i szerokości deska, specjalny klej tapicerski, materiał w wybranym wzorze i kolorze, otulina, guzy, przyda się także taker.

2. Lampy

Jedną z najprostszych metod na ozdobienie sypialni jest zakup nowych lamp. Świetną ozdobą będą zarówno lampy wiszące, jak i te, które ustawimy na szafce nocnej. Można przebierać we wzorach i kolorach. Abażury potrafią być niesamowite.

3. Lamperia angielska

To typ boazerii zakrywający dół ściany. Wgłębienia mają kształt prostokąta, są zatem bardzo proste i nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia. Używa się ich w pokojach dla dzieci, w korytarzach i salonie. Wykonać je można z różnych materiałów, nie tylko z drewna bądź ze sklejki, co automatycznie obniża koszty.

4. Dekoracje naścienne

Mogą być w różnych wzorach i kolorach. Jeszcze niedawno triumfy święciły różne napisy i motta, teraz większość propozycji to motywy kwiatowe. Warto pomyśleć także o gipsowych ozdobach bądź motywach ceglanych.

5 Dodatki srebrne lub złote

To propozycja do bardzo eleganckich wnętrz. Realizacja takich projektów dekoracyjnych polega głównie na dodawaniu tkanin posrebrzanych lub pozłacanych. Mogą to być poduszki, zasłony lub abażury. Ciekawym pomysłem jest także wybieranie lamp ze srebrnymi bądź złotymi uchwytami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *