Jak usunąć 3 bariery, korzystając z małej platformy dla niepełnosprawnych?

Jak usunąć 3 bariery, korzystając z małej platformy dla niepełnosprawnych?

Wysoki próg, stopnie prowadzące do domu lub taras to najczęstsze przeszkody, które utrudniają codzienne funkcjonowanie osobom na wózkach inwalidzkich. Zewnętrzne bariery architektoniczne pojawiają się nawet w domach jednorodzinnych lub blokach z windą. Teraz możesz je jednak łatwo usunąć za pomocą jednego urządzenia – lekkiej platformy dla niepełnosprawnych. Zobacz, dlaczego warto ją zamontować w swoim domu!

Jak działa podnośnik pionowy LiftBoy?

Choć waży niewiele więcej niż 70 kg, może transportować osobę niepełnosprawną wraz z opiekunem, ponieważ jego udźwig wynosi 300 kg. Mała platforma porusza się w linii pionowej – w górę i w dół, skutecznie usuwając bariery osiągające maksymalnie 83 cm wysokości.

Urządzenie jest zasilane prądem z bezpiecznego napięcia 24 V. Zastosowanie materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz brak zasilania hydraulicznego sprawiają, że podnośnik sprawdza się w domu i na zewnątrz. Możesz z niego korzystać nawet wtedy, gdy z powodu siarczystego mrozu inne urządzenia stają się bezużyteczne.

mała platforma dla niepełnosprawnych

Mała platforma dla niepełnosprawnych kontra próg

Podnośnik pionowy LiftBoy pozwala na likwidację barier architektonicznych o wysokości nieprzekraczającej 83 cm. Z powodzeniem wyrówna więc różnicę poziomów utworzoną przez wysoki próg, który często pojawia się w starym budownictwie pomiędzy dwoma pomieszczeniami.

Jeżeli próg utrudnia Ci swobodne poruszanie się po domu lub uniemożliwia Ci opuszczenie budynku, nie musisz przeprowadzać kosztownych prac budowlanych. Postaw w odpowiednim miejscu małą windę dla niepełnosprawnych, która jest tak lekka, że może stać na panelach lub kostce brukowej.

LiftBoy to sprawdzony sposób na schody

Kompaktowa platforma pionowa pozwala też zniwelować wysokość niewielkich schodów – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jeżeli na przeszkodzie do opuszczenia budynku stoi kilka stopni, usuń tę barierę, umieszczając obok nich podnośnik LiftBoy.

Dzięki niemu wjedziesz bezpośrednio na szeroki podest prowadzący pod drzwi wejściowe, nie utrudniając korzystania ze schodów pozostałym domownikom. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń mała platforma dla niepełnosprawnych zachowuje funkcjonalność, nie zmniejszając ilości miejsca wzdłuż schodów.

udźwig małego podnośnika

Kiedy warto ustawić podnośnik pionowy przy tarasie?

Jeżeli wysokość schodów prowadzących do Twojego domu wynosi więcej niż 83 cm, rozważ postawienie urządzenia przy tarasie. Ten prosty sposób sprawi, że ominiesz przeszkodę zamiast przebudowywać wejście do budynku lub inwestować w kosztowne urządzenia, które ją zniwelują.

Małą platformę dla niepełnosprawnych możesz ustawić także przy wysokim podeście obok schodów prowadzących do bloku. To niewielkie urządzenie zastąpi też rampę wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na jej wybudowanie. Ze względu na to, że może być traktowane jako przenośna winda, sprawdza się również podczas konferencji oraz innych wydarzeń, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne.

Winda czy mała platforma dla niepełnosprawnych – co wybrać?

Jeżeli zachodzi potrzeba usunięcia przeszkód w postaci wysokiego progu, podestu lub kilku stopni, to niewielki LiftBoy jest niezastąpiony. Co jednak zrobić w przypadku bariery architektonicznej o wysokości wyższej niż 83 cm?

wysoki podnośnik pionowy zamiast windy dla niepełnosprawnych

W takiej sytuacji sprawdzi się duża winda dla niepełnosprawnych Kali. Jest to montowany na stałe podnośnik pionowy, który można założyć w budynku lub na zewnątrz. Jego funkcjonalności doceniają przede wszystkim mieszkańcy bloków, którzy często omijają schody wejściowe, zamawiając montaż podnośnika tuż obok balkonu. W przypadku lokali usytuowanych na niskich kondygnacjach takie rozwiązanie pozwala na wjazd do mieszkania bezpośrednio przez balkon.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące podnośników dla osób niepełnosprawnych pod numerami tel.: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002. Napisz do nas e-maila na adres: [email protected], aby otrzymać bezpłatną wycenę.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

RAV-NET Rafał Kurzyna

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *