Jak Ożywić Wnętrze – 5 Porad

wnętrze

Nawet idealnie zaprojektowane mieszkanie może po pewnym czasie nam się znudzić. Kosztowne remonty, wymiana mebli oraz całkowita zmiana wystroju pomieszczenia to nie jedyne sposoby na ożywienie wnętrza.

Czasem wystarczy zastosować kilka trików, które całkowicie zmienią wizualny wygląd pomieszczeń, ożywią wnętrza i nadadzą charakteru nawet najbardziej klasycznym aranżacjom. Przedstawiamy 5 sposobów na szybkie ożywienie nudnych wnętrz!

1. Odpowiednie oświetlenie

Każdą aranżację możemy w szybki sposób ożywić poprzez zastosowanie dobrego oświetlenia. Wnętrze rozświetlić mogą naścienne lampy w formie romantycznych lampionów, klasyczna lampa stojąca lub oświetlenie ledowe, które montowane jest zwykle w formie taśm lub paneli montowanych na ścianie. Bogaty wybór kształtów lamp sprawi, że z łatwością dobierzemy takie, które idealnie wkomponują się w styl aranżacji pomieszczenia.

2. Rośliny

Żywe kwiaty i rośliny zielone to wspaniały (i zdrowy!) sposób na ożywienie wnętrza. Możemy wybrać zarówno klasyczne, niewielkie doniczki, które ustawiane są na oknach, szafkach i wiszących półkach, jak i bardziej nowoczesne rozwiązania – wysokie donice stojące, w których możemy uprawiać nawet duże rośliny balkonowe i ogrodowe.

3. Dodatki

Aby nasze wnętrze było bardziej przytulne i spersonalizowane, powinniśmy postawić na wiszące dekoracje naścienne. Nowoczesna sztuka, klasyczne pejzaże lub zwykłe ramki ze zdjęciami to sposób, na uzyskanie szybkiego efektu przytulnego, charakterystycznego wnętrza. Bardziej ekstrawaganckie aranżacje możemy uatrakcyjnić poprzez powieszenie oryginalnych pamiątek z dalekich podróży. Wnętrze ożywi również kolekcja książek, wyeksponowana zastawa rodzinna czy wazon z ciętymi kwiatami.

4. Tekstylia i tkaniny

Przytulne, żywe wnętrza muszą obfitować w różnego rodzaju tkaniny. Wystarczą dobrane kolorystycznie poduszki ozdobne na sofie, długie zasłony, bambusowe maty czy niewielki dywan, by aranżacja stała się bardziej ciepła i przyjemna, jak i również bardziej komfortowa.

5. Ozdoby ścian

Nie musimy przemalowywać całego pomieszczenia, by uzyskać oryginalny efekt ożywionego i rozświetlonego pomieszczenia. Czasem wystarczy odrobina farby by zmienić kolor fragmentu ściany lub wykonać zdobienie z pomocą gotowych wzorów. Dużą popularnością cieszą się również naklejki naścienne, których aplikacja jest nie tylko niezwykle łatwa, ale również szybka i niedroga.

Sposobów na ożywienie aranżacji pomieszczenia może być bardzo wiele: ogranicza nas jedynie wyobraźnia i budżet. Przy odrobinie pracy możemy jednak cieszyć się oryginalnym i szybkim efektem, który sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądało jak nowe bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *