Poznaj najgorętsze trendy w zakresie kominków

Szukasz nowych trendów w projektach kominkowych? Niektóre z najnowszych propozycji skupiają się na minimalizmie oraz połączeniu użyteczności z tradycyjnym lub nowoczesnym wzornictwem. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu urządzonym w nowoczesnym stylu, czy też w starym, tradycyjnym domu rodzinnym na pewno któryś z poniższych projektów wzbudzi Twoje zainteresowanie.

Aranżacja domu na wzór sielskiego domku na wsi

Klasyczne kominki kaflowe są wręcz wymarzonym elementem kuchni utrzymanej w nowoczesnym stylu. Nadają prawdziwie malowniczego wyglądu kuchni. Ozdobne kafle ocieplają przestrzeń i wspaniale komponują się z drewnem kuchennego stołu. W aranżacjach rustykalnych dobrze prezentują się również kominki wykonane z kamienia.

Minimalistyczne kominki narożne – idealne do nowoczesnych aranżacji

Wraz z rozwojem technologii istnieje teraz wiele różnych opcji kominkowych, a właściciele domów mają większą elastyczność w zakresie wyboru miejsca instalacji. Przez jakiś czas inwestorzy zdawali się kierować ku wyszukanym, ozdobnym kominkom. Jednak w ostatnich latach pojawiły się tendencje w zakresie kominków bardziej oszczędnych w zakresie zdobnictwa, za to bardziej wyrazistych i lepiej eksponujących płomienie. Czyste i duże plany świetnie prezentują się w połączeniu z minimalistycznymi kominkami narożnymi. W ten sposób tworzą przestrzeń łączącą różne funkcje – kuchni, pomieszczenia strefy dziennej oraz łącznika pomieszczeń. Są wykonane z wysokiej jakości szkła o wysokim stopniu przejrzystości, dzięki czemu domownicy mogą godzinami wpatrywać się w uroczy, uspokajający płomień. W minimalistycznych aranżacjach pięknie będą wyglądać czarne kominki z trójstronną wizją ognia o bardzo oszczędnym, współczesnym designie.

Jakie kominki pasują do stylu industrialnego?

W stylistyce loft, w aranżacjach z betonem architektonicznym lub czerwoną cegłą w roli głównej, świetnie prezentują się kominki do złudzenia przypominające dawne kozy. W pełni widoczny, surowy i niczym niezabudowany komin podkreśla surowość i nowoczesność całej aranżacji.


Kominki zewnętrzne – ciesz się ciepłem na tarasie i w ogrodzie
Coraz więcej osób szuka zewnętrznego źródła ciepła, aby móc cieszyć się tarasem i ogrodem nawet wtedy, gdy na dworze się ochładza. Planując remont przydomowy w 2019 r., warto rozważyć zakup zewnętrznego kominka, idealnego na patio, na taras lub do ogrodu, aby móc w pełni wykorzystać możliwości przydomowej przestrzeni jesienią. Wśród najpopularniejszych aranżacji są te utrzymane w nowoczesnym, oszczędnym stylu.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
To właśnie w salonie nie tylko spędzamy wolny czas, ale…
papier feng shui
Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny
Jak urządzić wnętrze
Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
czerwone drzwi
Czerwone drzwi, a Feng Shui
Warto zadbać o dom przed zimą
Warto zadbać o dom przed zimą
Samodzielne projektowanie ogrodu
Samodzielne projektowanie ogrodu – krok po kroku
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
ogród
Przemyślane porady i pomysły na ogród
lighting
Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia
Kraty i blachy jako element nowoczesnego trwałego budynku
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym
bateria
Bateria kuchenna ozdobą Twojej kuchni
Perfekcyjny porządek w całym domu – jak wyczyścić wszystkie lampy?
Sprzęt makita – przegląd popularnych narzędzi ręcznych, elektrycznych, akumulatorowych i spalinowych
Jak usunąć 3 bariery, korzystając z małej platformy dla niepełnosprawnych?
Oświetlenie w stylu industrialnym – nie tylko w klimatycznych loftach