Poznaj najgorętsze trendy w zakresie kominków

Szukasz nowych trendów w projektach kominkowych? Niektóre z najnowszych propozycji skupiają się na minimalizmie oraz połączeniu użyteczności z tradycyjnym lub nowoczesnym wzornictwem. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu urządzonym w nowoczesnym stylu, czy też w starym, tradycyjnym domu rodzinnym na pewno któryś z poniższych projektów wzbudzi Twoje zainteresowanie.

Aranżacja domu na wzór sielskiego domku na wsi

Klasyczne kominki kaflowe są wręcz wymarzonym elementem kuchni utrzymanej w nowoczesnym stylu. Nadają prawdziwie malowniczego wyglądu kuchni. Ozdobne kafle ocieplają przestrzeń i wspaniale komponują się z drewnem kuchennego stołu. W aranżacjach rustykalnych dobrze prezentują się również kominki wykonane z kamienia.

Minimalistyczne kominki narożne – idealne do nowoczesnych aranżacji

Wraz z rozwojem technologii istnieje teraz wiele różnych opcji kominkowych, a właściciele domów mają większą elastyczność w zakresie wyboru miejsca instalacji. Przez jakiś czas inwestorzy zdawali się kierować ku wyszukanym, ozdobnym kominkom.

Jednak w ostatnich latach pojawiły się tendencje w zakresie kominków bardziej oszczędnych w zakresie zdobnictwa, za to bardziej wyrazistych i lepiej eksponujących płomienie. Czyste i duże plany świetnie prezentują się w połączeniu z minimalistycznymi kominkami narożnymi.

W ten sposób tworzą przestrzeń łączącą różne funkcje – kuchni, pomieszczenia strefy dziennej oraz łącznika pomieszczeń. Są wykonane z wysokiej jakości szkła o wysokim stopniu przejrzystości, dzięki czemu domownicy mogą godzinami wpatrywać się w uroczy, uspokajający płomień.

W minimalistycznych aranżacjach pięknie będą wyglądać czarne kominki z trójstronną wizją ognia o bardzo oszczędnym, współczesnym designie.

Jakie kominki pasują do stylu industrialnego?

W stylistyce loft, w aranżacjach z betonem architektonicznym lub czerwoną cegłą w roli głównej, świetnie prezentują się kominki do złudzenia przypominające dawne kozy. W pełni widoczny, surowy i niczym niezabudowany komin podkreśla surowość i nowoczesność całej aranżacji.

Kominki zewnętrzne – ciesz się ciepłem na tarasie i w ogrodzie

Coraz więcej osób szuka zewnętrznego źródła ciepła, aby móc cieszyć się tarasem i ogrodem nawet wtedy, gdy na dworze się ochładza. Planując remont przydomowy w 2019 r., warto rozważyć zakup zewnętrznego kominka, idealnego na patio, na taras lub do ogrodu, aby móc w pełni wykorzystać możliwości przydomowej przestrzeni jesienią. Wśród najpopularniejszych aranżacji są te utrzymane w nowoczesnym, oszczędnym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *