Jaki zestaw mebli kuchennych wybrać? Sprawdź trendy na 2019 rok!

Kolejny rok to okazja do odświeżenia wystroju wnętrz z uwzględnieniem najnowszych trendów meblarskich. W cień odchodzą szare płyty lakierowane oraz betony, natomiast głównym trendem wschodzącym okazuje się płyta akrylowa, coraz częściej spotykana w zestawach mebli kuchennych na każdą kieszeń. Zarówno panele jak i całe fronty w luksusowej, połyskowej barwie z pewnością zamieszkają w domach wielu Polaków.

Nieśmiertelnym zainteresowaniem będą cieszyć się białe kuchnie w stylu skandynawskim, nadające charakterystycznej detaliki motywom nowoczesnym. Minimalizm w połączeniu z pełną funkcjonalnością cechujący kuchnie skandynawskie coraz częściej wiąże się z rezygnacją z uchwytów, a nawet podfrezowań na rzecz współczesnych technologii otwarcia dotykowego. Gładkie powierzchnie oraz płynne, cicho funkcjonujące zawiasy uzupełnione o markowe szuflady z pełnym wysuwem podbiły serca klientów na całym świecie.

Subtelne kuchnie w stylu prowansalskim


Alternatywną propozycją dla poszukiwaczy nowatorskich aranżacji są komplety kuchenne wykonane w stylach prowansalskim. Subtelne frezowania frontów patynowanych i foliowanych uzupełnione o oświetlone, wysokie witryny wyposażone w półki ze szkła przeźroczystego lub błękitnego prezentują się wyśmienicie – kuchnia w ten sposób urządzona sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, podmiejskiej willi, jak i w stylowym apartamencie.

Zestawy kuchenne w stylu klasycznym ciągle na topie

Klasyczne fronty ramowe wracają do łask, wypierając zwykłe fronty laminowane – jasny odcień sosny i modrzewia w dekorach zaprojektowanych jako imitacja naturalnych, drewnianych desek pozwala na uzyskanie efektu zarezerwowanego dotychczas wyłącznie dla kompletów mebli kuchennych z drewna. Najnowsze technologie produkcyjne rekompensują rezygnację z nieczęsto spotykanego w dzisiejszych kuchniach materiału.

Lakierowane fronty w kuchniach – nadal modne w 2019!

W tyle za konkurencją nie pozostają zestawy mebli kuchennych bazujące na frontach lakierowanych. Furrorę na targach zrobiła kuchnia zaprojektowana w odcieniach czerni i czerwieni, przywodząca na myśl luksusową karoserię samochodów marki Ferrari. Żywiołowe barwy na burzliwe czasy to myśl przewodnia nowych trendów, dlatego warto zwrócić również uwagę na kolory ceglastej pomarańczy, miodowej żółci oraz morskiego błękitu, skontrastowane z antracytem tudzież białym półmatem.

Podsumowując temat modnych kuchni, zestaw mebli kuchennych na rok 2019 przyciągnie wzrok, zainspiruje do pięcia się na szczyt kulinarnego kunsztu oraz uprzyjemni pobyt i pracę w pomieszczeniu. Na te aranżacje warto zwrócić szczególną uwagę:

  • Białe kuchnie w stylu skandynawskim
  • Komplety kuchenne z frontami wykonanymi z płyty akrylowej
  • Zestaw w stylu prowansalskim, z oświetlonymi witrynami
  • Meble do kuchni z drewnopodobnymi frontami w ramie
  • Kuchnie lakierowane w odcieniach antracytu, czerwieni ferrari, miodowej żółci, morskiego błękitu i ceglastej pomarańczy

Na zdjęciu głównym widnieje Kuchnia Lora – Komplet mebli kuchennych 1, dostępny w sklepie internetowym Meble-Bogart.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *