Nowoczesna łazienka w bloku: Aranżacja małej łazienki w bloku

mała łazienka w środku

W niewielkich łazienkach najczęściej spotyka się prysznice, ze względu na oszczędność miejsca. Jednak nowoczesne aranżacje łazienki zakładają, że może zmieścić się w nich także wanna, to dobra wiadomość dla miłośników długich kąpieli.

Aranżacja nowoczesnej łazienki w bloku

Co zrobić, żeby ten element armatury nie przytłoczył całego wnętrza? Jakie elementy dekoracyjne na zewnątrz wanny będą ładnie wyglądały, gdy powierzchnia łazienki jest naprawdę mała? Oto podstawowe rozwiązania stosowane przez specjalistów od aranżacji wnętrz.

Mała wanna

Wymiary typowych wanien oscylują wokół 140 cm długości, jednak w małych łazienkach będzie to zdecydowanie zbyt wiele. Producenci jednak wiedzą, że w mieszkaniach takie wymiary nie mają prawa bytu, ponieważ łazienki są z reguły małe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, produkują takie, które są mniejsze od standardowych nawet o 40cm!

Nietypowy kształt

Inną ofertą dla miłośników kąpieli są wanny o nieregularnych kształtach. Dwa rozwiązania, którymi dysponujemy to wanny asymetryczne i wanny narożne. Te pierwsze zwężają się, to znaczy, że rozciągają się na długość całej ściany, jednak po jednej stronie są wyraźnie węższe. Wanny narożne mają bardzo różne kształty, zazwyczaj są półokrągłe lub kwadratowe, ale znajdziemy w ofertach także mniej tradycyjne. To, na jaką dana osoba się zdecyduje, zależy w dużej mierze od możliwości rozstawienia pozostałych elementów armatury z łazience.

Zadbaj o kolory

Realizacja projektu, to nie tylko rozmieszczenie urządzeń oraz mebli w danym pomieszczeniu. Równie istotny jest dobór kolorów i wzorów, by optycznie powiększyć niewielką łazienkę. Najlepsza kolorystyka do takich pomieszczeń, to oczywiście pastele, bez względu na odcień.

Tu wchodzi już wyłącznie kwestia gustu oraz dopasowania do kolorystyki całego mieszkania. Postawmy także na elementy dekoracyjne. Niewiele osób wie, że na rynku dostępne są specjalne wodoodporne tapety, które można położyć na ścianie nad wanną lub na jej boku.

Pionowe pasy podwyższą pomieszczenie, a poziome sprawią, że będzie ono optycznie szersze. Można także zdecydować się na pasy złożone z kolorowych kafli łazienkowych, prowadzących od płytek podłogowych po sufit lub wyznaczenie stref: inna kolorystyka w okolicy wanny, a inna w pozostałej części. Nie należy bać się eksperymentów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *