Poznaj największe trendy w dziedzinie pościeli dziecięcej w 2019 roku!

Poznaj największe trendy w dziedzinie pościeli dziecięcej w 2019 roku!

Modnie urządzony pokój dziecka stanowi przestrzeń, w której aż chce się odpoczywać, snuć plany na przyszłość i zaczytywać się w ulubionych książkach. Jest zarazem sypialnią umożliwiającą krótkie drzemki w ciągu dnia i solidny odpoczynek nocą. Jakie trendy będą przewijać się na zestawach pościeli dziecięcej w 2019 roku? Zobaczcie sami!

Myszka Miki – disney’owski motyw dla dużych i małych

Już koniec 2018 roku zwiastował nadejście ogromnej popularności tkanin zadrukowany w motyw sympatycznej disney’owskiej myszki. Po ten szalenie wdzięczny wzór sięgają nie tylko dzieci, ale także nastolatki i zupełnie dorosłe kobiety. Pościel dziecięca z nadrukiem Myszki Miki sprawia, że pokój dziecka staje się oazą spokoju, sprzymierzeńcem bajek i miejscem, w którym dziecko czuje się bezpiecznie. Pociecha na pewno ucieszy się z takiego prezentu.

Kubuś Puchatek – dziecięca klasyka gatunku

Na Kubusiu Puchatku wychowały się całe pokolenia. Sympatyczny miś o niezbyt dużym rozumku wywołuje uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Ten bajkowy motyw powraca w 2019 roku z pełną siłą, pojawiając się na talerzach, kubkach, kalendarzach, a także zestawach pościeli. Często, zamiast mocnego koloru, przybiera nieco bardziej surową i elegancką postać dwukolorowego rysunku. Wzór ten, w połączeniu z przyjemną dla ciała bawełną, na pewno znajdzie wielu miłośników i ociepli domową przestrzeń.

Motywy geometryczne – ciepły akcent dziecięcego pokoju

Kółka, trójkąty i kwadraty są na tyle wdzięcznym motywem, że świetnie sprawdzają się jako nadruki na zestawy bawełniane przeznaczone dla dzieci. Jednak nie tylko tu. Geometryczne naklejki i tapety zawładnęły całkowicie branżą home decor, zdobiąc ściany dziecięcych pokoi. Materiały w trójkąty i kwadraty świetnie sprawdzają się także jako zasłony, kocyki i pledy. Dobrze komponują się z białymi oraz jasnoszarymi ścianami, tworząc przytulny, choć nieprzesłodzony, klimat. W tak urządzonym wnętrzu aż chce się odpoczywać.

Pastelowe barwy – idealne dla chłopca i dziewczynki

Mamy, które odpowiadają najczęściej za wystrój pokoju swoich małych córek i synków, w ostatnich latach pokochały pastelowe barwy. Sięgają po nie chętnie już od chwili porodu. Pastelowe odcienie szarości, różu, błękitu i mięty całkowicie zawładnęły pokojami wielu maluchów. Mają tę zaletę, że wraz ze wzrastaniem dziecka można, za sprawą kilku drobnych dodatków, przystosować pokój do zmieniających się potrzeb pociechy. Pastelowe dodatki, w połączeniu z bielą, pasują zarówno do chłopców, jak i dziewczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *