Grzejniki Klima – poznaj ich zalety

grzejnik

Jaki system grzewczy sprawdzi się w domu najlepiej? – Odpowiedź jest prosta. Taki, który zagwarantuje wygodę użytkowników i pozwoli na oszczędności w domowym budżecie. Alternatywą dla wielu stosowanych obecnie rozwiązań mogą być grzejniki Klima. To hybrydowe urządzenia, które łączą w sobie dwa niezależne systemy grzewcze. Ich ogromną zaletą jest energooszczędność i komfort cieplny.

Elektryczne ogrzewanie do tej pory przez wiele osób było postrzegane jako bardzo kosztowne i nieopłacalne. Podejście to może się zmienić za sprawą nowoczesnych urządzeń grzewczych, takich jak grzejniki Klima. Obecnie mogą one na rynku konkurować z wieloma innymi systemami grzewczymi, stanowiąc dla użytkowników atrakcyjną alternatywę. Jakie są ich zalety?

Grzejniki Klima – krótkie wprowadzenie

Przede wszystkim należy wyjaśnić, czym są grzejniki Klima, by zrozumieć ich sposób działania. Fakt, że zostały stworzone przez producenta z wieloletnim doświadczeniem na rynku, już przemawia na ich korzyść. To, że ten producent postawił sobie za cel zaprojektowanie urządzenia, które będzie tanie w eksploatacji i przystępne dla użytkowników z przeciętnie zasobnym portfelem, przekonuje jeszcze bardziej. A to, że grzejniki Klima na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019 otrzymały Złoty Filar Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze świadczy o tym, że urządzenie zostało docenione przez profesjonalistów i znawców tematu.

Czym są grzejniki Klima?

Włoski producent grzejnika Klima do zrealizowania swojego celu wykorzystał dwa niezależne systemy grzewcze, które zostały zastosowane w jednym urządzeniu. Projektując je w taki sposób, by każdy z systemów działał wtedy, kiedy jest najbardziej efektywny, był w stanie wydobyć ich największe zalety, eliminując jednocześnie wady. Jak to możliwe? Wyjaśni to krótki opis działania tego urządzenia. Zastosowano w nim aluminiowy element grzewczy (ogrzewanie konwekcyjne) oraz promiennik podczerwieni. Priorytetowo został potraktowany w Klimie ten drugi. Jego ogromną zaletą jest to, że ogrzewanie tym systemem jest bardzo oszczędne. W trybie pracy promiennikiem podczerwieni urządzenie pobiera zaledwie 15% swojej nominalnej mocy. Dlatego przy stałym oddawaniu ciepła z czołowej części urządzenia (tam znajduje się promiennik podczerwieni) zużycie prądu będzie stosunkowo niskie.

Ogrzewanie podczerwienią ma jednak również wady. Zaliczyć do nich należy między innymi to, że ogrzanie wnętrza do określonej temperatury zajmuje przy jego pomocy stosunkowo dużo czasu. Dlatego – aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny użytkownikom – producent zastosował do wspomagania tego systemu ogrzewanie konwekcyjne. W tym przypadku podniesienie temperatury do określonego poziomu następuje dość szybko, ale pobór energii również jest wyższy. Dlatego ogrzewanie konwekcyjne wyłącza się natychmiast po osiągnięciu we wnętrzu określonej temperatury. Dokładny sposób działania tego urządzenia został opisany na stronie dystrybutora grzejników Klima Econovli.pl.

Szereg udogodnień

Warto zwrócić uwagę, że w grzejnikach Klima wprowadzono też dodatkowe funkcje, których zadaniem jest obniżenie zużycia energii. Dzięki temu można uniknąć ogrzewania pustych pomieszczeń albo tych wnętrz, w których pozostawiono otwarte okno. Dużym ułatwieniem jest też możliwość kontroli bieżącego zużycia energii i inteligentny termostat, który na podstawie warunków panujących we wnętrzu samodzielnie decyduje, który z systemów grzewczych powinien działać w danym momencie. Wszystko to sprawia, że grzejniki Klima stają się konkurencyjnym urządzeniem grzewczym i przekonują do siebie coraz więcej użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *