Czym zajmuje się deweloper i jak poznać uczciwego dewelopera

dźwigi budowlane

Uczciwy deweloper to klucz do udanego kupna domu lub mieszkania. Jak wiadomo jest to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu.

Sprawdzając dewelopera, najlepiej jest mieć ograniczone zaufanie. Sprzedaż mieszkań to obecnie niezły dobry biznes. Mieszkania w Polsce to towar deficytowy. Co prawda buduje się ich dużo, chociaż nie tyle, co jeszcze parę lat temu.

Wiele osób znających rynek nieruchomości i branżę jest bardzo dobrze zaznajomionych z terminem “deweloper”. Wydaje się, że sam termin jest mało rozumiały, ponieważ deweloper po prostu rozwija lub ulepsza nieruchomości.

W rzeczywistości cała koncepcja rozwoju nieruchomości jest oczywiście znacznie bardziej skomplikowana. W odróżnieniu od kogoś, kto kupuje dom, aby go naprawić i odsprzedać, wysokiej klasy deweloper często inwestuje w inwestycje w wysokości milionów złotych.

Kim jest deweloper

Prawdą jest, że deweloperem może być osoba fizyczna, ale bardziej prawdopodobne jest, że będzie to spółka osobowa lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a nawet korporacja.

Inwestorzy zazwyczaj kupują grunty, które nie zostały jeszcze zagospodarowane, co oznacza, że nie mają jeszcze dostępu do mediów, dróg itp.

Deweloperzy uzyskują uprawnienia, czyli prawne pozwolenia na realizację planów rozwoju.

Inwestorzy budowlani i deweloperzy muszą oczywiście bardzo ściśle ze sobą współpracować, ponieważ plany deweloperów muszą być uwzględnione przez inwestorów budowlanych. Na przykład, usługi komunalne dla budynków biurowych są oczywiście inne niż dla domów prywatnych, podobnie jak drogi i wszystko inne.

Niektórzy deweloperzy nabywają również istniejące budynki lub nieruchomości w celu modernizacji i przebudowy lub w celu poprawy jakości, czy to na sprzedaż, czy też w celu zatrzymania ich jako aktywów, aby generować przepływy pieniężne za pomocą czynszów i innych środków.

Kiedy naprawdę o tym myślisz, zdajesz sobie sprawę z ogromnej ilości pracy i oczywistego ryzyka, które jest związane z deweloperstwem. Dodatkowo, domy i osiedla kosztują dużo pieniędzy na zakup i rozwój, a czasami mogą być trudne do sprzedania. Ze względu na te wysokie koszty i trudną sprzedaż, a także dlatego, że zwrot z inwestycji często wymaga czasu, pokazuje to ryzyko związane z własnością i rozwojem.

Należy pamiętać, że większość projektów deweloperskich finansowana jest dźwignią finansową, tzn. z pożyczonych środków, z których wpływy są zakładane na poziomie stopy zwrotu wyższej niż koszt odsetek.

Jak znaleźć dobrego dewelopera

Warto dowiedzieć się, jak długo deweloper jest aktywnie zaangażowany w swój zawód. Możesz po prostu zwrócić się bezpośrednio do dewelopera. Często korzystne jest znalezienie kogoś, kto prowadzi działalność od minimum 5 lat, co daje wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć się zawodu. Sprawdź też artykuł: cordiapolska.pl/blog/2018/03/07/10-pytan-ktore-pomoga-sprawdzic-dewelopera/

Podczas rozmowy z różnymi przedstawicielami warto poprosić o listę nieruchomości sprzedanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wraz z wszelkimi istotnymi danymi kontaktowymi. Daje to możliwość zasięgnięcia informacji o deweloperze.

Jeśli w przeszłości deweloper miał kłopoty finansowe, albo oszukał nabywców, to media na pewno o tym pisały. Warto to sprawdzić.

Napisz w komentarzu na dole swoje porady odnośnie tego jak sprawdzić dewelopera.

Czym zajmuje się deweloper i jak poznać uczciwego dewelopera
4.1 (81.43%) 14 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Projektując ogród, często skupiamy się głównie na rozmieszczeniu roślin i…
papier feng shui
Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny
Jak urządzić wnętrze
Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
czerwone drzwi
Czerwone drzwi a Feng Shui
Warto zadbać o dom przed zimą
Warto zadbać o dom przed zimą
Samodzielne projektowanie ogrodu
Samodzielne projektowanie ogrodu – krok po kroku
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
ogród
Przemyślane porady i pomysły na ogród
lighting
Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym
bateria
Bateria kuchenna ozdobą Twojej kuchni
Jak urządzić biuro
Jak urządzić biuro
Oświetlenie w stylu industrialnym – nie tylko w klimatycznych loftach
Wymieniamy źródła światła – jak dopasować żarówki do opraw i lamp?
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym