Używanie dekoracyjnej farby do salonu

dekoracyjne farby

Kolor w twoim życiu odzwierciedla twoją osobowość i podnosi nastrój, więc dlaczego by nie wybrać jednego z schematów kolorystycznych salonu?

Prawdą jest, że neutralne schematy pomieszczeń zapewniają czyste płótno, jednak wiele kolorów wymaga wprowadzenia. Różne odcienie mogą mieć efekt pobudzający lub uspokajający, a wybór kolorów i miękkich mebli może znacznie przyczynić się do odzwierciedlenia Twojej osobowości. Jeśli czujesz się odważny, spójrz na nasze pomysły na kolory do salonów.

Wybierz żywy odcień, który doda osobowości i charakteru do Twojego salonu w świetle dziennym. Wybierz turkusowy odcień energetyczny, który nie jest zuchwały ani przytłaczający. Jest to również doskonały partner dla niebieskiego koloru.

Możliwe, że wypróbowałeś wszystko, co możesz wymyślić, aby dokonać zmian w Twoim domu. Czasami zmiana koloru na ścianie może mieć duże znaczenie. Jeśli chcesz opuścić pokój z ubiegłego wieku, nadszedł czas na zmianę. Czasami dokonywanie prostych zmian może zwiększyć doznania płynące pokoju. Goście pokochają ten pokój. Farba może być najlepszym sposobem na osiągnięcie niedrogiej zmiany.

Pomalowanie salonu o bardziej artystyczne sposoby może całkowicie zmienić wygląd i styl salonu. Nowsze techniki mogą sprawić, że pokoje będą bardziej stylowe i nowoczesne dzięki poprawnemu wykorzystaniu kolorów. Najlepszym sposobem na nadanie pokoju efektu jest zastosowanie dekoracyjnych stylów farb. Tapety ścienne można również wykorzystać do projektowania innych pomieszczeń, takich jak tworzenie kreskówek do sypialni dzieci. Inne efekty mogą być również wytwarzane na ścianach za pomocą zwykłej gąbki zamiast zwykłego pędzla malarskiego. Do pokrycia farby można użyć gąbki lub szmaty, aby nadać jej bardziej naturalny i strukturalny wygląd.

Innym rodzajem efektu, który jest bardzo popularny w dekoracjach wnętrz, szczególnie w salonie, jest efekt “lekki”. Grając z kolorami tak, aby nadać ścianie wrażenie cienia, lub efekt migotania można zrobić swobodnie, stosując dwa różne odcienie. Aby uzyskać efekt cieniowania, zacznij malować jedną stronę ściany ciemnym odcieniem, a następnie kontynuuj malowanie reszty ściany odcieniem jaśniejszym i tak dalej. Efekt migotania można uzyskać malując ścianę w ciemnym lub jasnym kolorze, najlepiej 3 warstwy, a następnie użyć np. brązową farbą mieniącą. To nadaje blasku ścianie.

Najnowszym popularnym trendem w malarstwie dekoracyjnym do salonów jest tworzenie fałszywego efektu. Możesz uzyskać ceglany wygląd ścian, a nawet marmurowy wygląd. Bardziej twórczo, farba może być użyta do wytworzenia sztucznej, ale wyglądającej na prawdziwą skórę lub zamszową teksturę, która nadaje wnętrzu bardzo wyrafinowany wygląd. Obecnie istnieją rodzaje farb, które nie wymagają dodatkowego wysiłku, ale dają efekt strukturyzowanego wyglądu. Te farby, choć kosztują nieco więcej niż zwykłe farby, tworzą wygląd, na którym można uzyskać bardziej wyszukane efekty.

Dopasuj ściany i półki

Jest to sztuczka, która działa szczególnie dobrze w ekspansywnych półkach z boksami, które biegną od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Zastosowana w tym przypadku środkowo-szara, matowa powłoka sprawia, że ​​kontrastuje ona z białymi meblami, a jednocześnie idealnie komponuje się z tonującą podłogą i meblami. Używaj pięknych jesiennych odcieni, takich jak oliwkowa zieleń i pomarańcza, ​​aby uzyskać sezonowy wygląd.

Szukaj harmonii

Rozgrzej swój salon w chłodniejsze miesiące z odcieniami śliwki. Połącz odcienie bordo i ciemną różę, aby przestrzeń była przyjemna i przytulna. Kolor ściany głównej z czerwonym winem wprowadzi bogaty element dziedzictwa. Zapobiegaj przechodzeniu schematu kolorów w przesterowanie, używając miękkich fioletowo-szarych, brązowych i szarych dla akcesoriów i innych elementów w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *