Przemyślane porady i pomysły na ogród

ogród

To mój pierwszy rok, kiedy mam prawdziwy ogród i jak dotąd uwielbiam czas, kiedy bawię się na zewnątrz i pochłaniam promienie słoneczne. To z pewnością miła przerwa od komputera! Niezależnie od tego, czy lubisz brudzić ręce w ogrodzie, czy nie, miło jest znać kilka wskazówek i pomysłów na ogródek. Oto kilka moich ulubionych wskazówek i podpowiedzi, których wcześniej nie słyszałem.

Zrób podajnik ściekowy przy użyciu starej butelki

Czy rośliny (zwłaszcza warzywa), radzą sobie lepiej, jeśli wilgoć jest dostarczana w ich korzeniach, a nie od góry? Jednym z tanich i prostych sposobów na wykonanie podajnika kroplowego, który można umieścić pod ziemią, jest użycie starej plastikowej butelki. Po prostu przebić w niej dziury, a następnie połóż obok młodej rośliny. Butelka umożliwi powolne uwalnianie wody w pobliżu korzeni. Metoda ta zapobiega grzybowi i zmniejsza problemy z liśćmi.

Podlewaj pomidory we właściwy sposób

Pomidory mogą być trudne do wzrostu w suchym klimacie, a podlewanie ich zraszaczem nie zawsze jest najlepsze dla ich liści. Rozwiązanie? Uwierzcie lub nie, wszystko, czego naprawdę potrzeba, to pojemnik na śmieci z wywierconymi w nim otworami i kilkoma łopatkami pełnymi kompostu. Daje to świetne wyniki!

Pakowanie orzeszków ziemnych

Ponieważ pakowanie orzeszków ziemnych pozwala na dobre odprowadzanie wody, są one idealne do zmniejszenia obciążenia w dużych doniczkach kwiatowych. Są one również tańsze niż ziemia, więc teraz można uzasadnić filiżanki kawy podczas wykonywania pracy. Wystarczy tylko pamiętać o nałożeniu na ich wierzch warstwy tkaniny, aby gleba nie opadała powoli na dno.

Rozsadzać róże z sadzonkami

Jednym z najprostszych sposobów uprawy róży jest uprawa sadzonek. Możesz uprawiać róże…. w ziemniakach. Wbijamy różę w ziemniaka, a następnie wbijamy ją w ziemię. Ziemniak utrzymuje wilgotne sadzonki podczas rozwoju korzeni.

Kształtowanie krajobrazu

Nie jestem wielkim fanem zmiany krajobrazu za każdym razem, gdy zmieniają się pory roku. Uwielbiam czas spędzony na świeżym powietrzu, ale łopata i ja nie jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Oto pomysł, który był dla mnie momentem „wow”. Wykop dziurę dla roślin sezonowych i wypełnij ją pustą plastikową doniczką. Teraz możesz po prostu upuścić tam swoje sezonowe kwiaty (lub zioła i warzywa) i łatwo je przestawić po przejściu na emeryturę.

4.1/5 - (22 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *