Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia

Jeśli chcesz cieszyć się ogrodem po zmroku, oświetlenie jest odpowiedzią.

źródło: outdoorlights.com

Oświetlenie jest coraz bardziej czymś, o co poproszono mnie o uwzględnienie w moich planach, zwłaszcza w ogrodach miejskich. Te małe przestrzenie muszą ciężko pracować i często pracują w czasach antyspołecznych. Czas, kiedy są mile widziane, to wieczory lub wczesnym rankiem, zanim wrócisz lub idziesz do pracy. Wczesne światło jest naturalnie piękną rzeczą, ale często jest to sztucznie oświetlony ogród nocny, który naprawdę świeci. Tutaj światła mogą być użyte do stworzenia atmosfery i efektu.

Światła LED są długowieczne i opłacalne, a także działają jak ściemniacze w nawierzchni i kostkach, podkreślając kroki i zmiany poziomu na domu lub na tarasie. Używane z umiarem, dobrze sprawdzają się w doniczkach. Są one powszechnie używane jako reflektory. W połączeniu z innymi światłami w ogrodzie pomagają stworzyć przyjemny obraz.

Rośliny pochłaniają światło. To niesamowite, ile potrzeba, aby podświetlić roślinę lub drzewo z powodzeniem. Wzniesienia – światła naziemne, albo wgłębione w gruncie, albo na ruchome kolce.

Światło najlepiej wygląda, gdy kontrastuje z ciemnością, więc gra światła i cienia jest sposobem na stworzenie ciekawego efektu. Prosta murowana lub pomalowana ściana może działać jako tło dla cieni. Różne rośliny można docenić w różnych porach roku. Jesienią zaczyna się odbarwiać ogród,

Jeśli chcesz zjeść obiad na zewnątrz wieczorem, najkorzystniejszą drogą jest użycie świec. Miękki i migotliwy blask wokół stołu przyciąga cieplejsze i bardziej przytulne światło. Lampki herbaciane w małych uchwytach zapewniają doskonałe punkty oświetlenia w ogrodzie na specjalne okazje. Świece lub światło słoneczne są znacznie oszczędniejszym sposobem oświetlania ogrodu, ale nie można ich oczywiście włączać za pomocą przełącznika, co czyni je nie tak przyjaznymi dla użytkownika w nowoczesnych i wymagających czasach. Z drugiej strony nie wymagają one instalowania wykwalifikowanego elektryka, ani nie ponosimy kosztów.

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 12 maja 2017 o 12:55

    Świetny artykuł! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *